Trwa ładowanie...
d4jmo09

Niemcy: import embrionalnych komórek macierzystych

Parlament niemiecki na swym najbliższym posiedzeniu rozpatrzy ustawę, która ureguluje zasady sprowadzania z zagranicy embrionalnych komórek macierzystych. Po burzliwej dyskusji, Bundestag przyjął uchwałę zezwalającą na taki import.

Share
d4jmo09

Wolf-Michael Catenhausen z Ministerstwa Badań Naukowych poinformował, że jest już gotowy projekt ustawy, która określi ramy działania dla naukowców, zajmujących się badaniami z wykorzystaniem komórek macierzystych. W intencji autorów projektu, przyszła ustawa stanowi kompromis między ochroną embrionu czyli nienarodzonego życia a swobodą badań naukowych. Powstanie specjalny urząd, czuwający nad tym, by import odbywał ściśle według określonych przez Bundestag wymogów.

Mogą to więc być tylko komórki już istniejące i uzyskane przez sztuczne zapłodnienie. Mają służyć tylko do badań o kluczowym znaczeniu dla rozwoju medycyny. Import będzie dozwolony też jedynie wtedy, gdy pożądanych wyników nie da się uzyskać innymi metodami - przy użyciu tkanki zwierzęcej lub ludzkich komórek dojrzałych. Ponadto zgodę na takie wykorzystanie embrionu muszą wyrazić genetyczni rodzice, ale nie wolno im przyjąć zapłaty. (an)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4jmo09

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jmo09
d4jmo09
Więcej tematów