Trwa ładowanie...
d249ayd

Niemcy: Dożywocie dla sprawcy wypadku. Sąd uznał go za mordercę

Pijany i bez prawa jazdy spowodował tragiczny wypadek. Sąd potraktował go jak mordercę. Słusznie – orzekł Federalny Trybunał Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Surowy wyrok za śmiertelny wypadek
Surowy wyrok za śmiertelny wypadek (iStock.com, Fot: HunterBliss)
d249ayd

W Niemczech zapadł pierwszy prawomocny wyrok, skazujący sprawcę wypadku drogowego za morderstwo. Dwa lata temu 24-letni wówczas mężczyzna ukradł w Hamburgu taksówkę, po czym, uciekając przed policją, doprowadził do czołowego zderzenia, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ciężko ranne.

Mężczyzna prowadząc pojazd był pijany, nie miał też prawa jazdy. Uciekając przez centrum Hamburga jechał momentami z prędkością ponad 150 km/h. Mężczyzna prowadził samochód pod prąd i nie zatrzymywał się na światłach. Gdy doszło do zderzenia z innym samochodem, na liczniku miał co najmniej 130 km/h.

Wiedział, że może zabić

Sąd w Hamburgu skazał sprawcę za zabójstwo oraz podwójne usiłowanie zabójstwa. Sąd uznał, że mężczyzna, prowadząc samochód w ten sposób, musiał liczyć się z tym, że zabije innych. Skazano go na dożywotnie więzienie.

d249ayd

Mężczyzna odwołał się od wyroku. Sprawa trafiła do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH), który odrzucił apelację. Tym samym wyrok jest prawomocny.

To pierwszy raz, kiedy sprawca wypadku drogowego został prawomocnie skazany w RFN za zabójstwo. Przed rokiem ten sam Trybunał uchylił wyrok sądu w Berlinie, który także skazał za zabójstwo dwóch piratów drogowych. Trybunał uznał wówczas, że nie udowodniono dostatecznie zamiaru zabójstwa.

Przeczytaj także:
Niemcy. Zakład karny wypłacił nielegalnie pieniądze islamiście
Niemcy: Seria alarmów bombowych w sądach
Nagrania z kamer mogą być dowodem przed sądem. Ważny wyrok w Niemczech

d249ayd

Podziel się opinią

Share

d249ayd

d249ayd
Więcej tematów