Qaqwqwrqw

Niemcy: Antysemityzm a błędnie statystyki. Powołano nowe centrum meldunkowe

Niemcy: Antysemityzm nie ma odzwierciedlenia w oficjalnych statystykach kryminalnych. Sytuację ma zmienić nowe centrum meldunkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: Antysemityzm a błędnie statystyki. Powołano nowe centrum meldunkowe
Niemcy: Antysemityzm a błędnie statystyki. Powołano nowe centrum meldunkowe (iStock.com)
Qaqwqwrqw

Niemcy – antysemityzm nie ma odzwierciedlenia w statykach

Zdaniem krytyków oficjalne statystyki kryminalne nie odzwierciedlają prawdziwego wymiaru antysemityzmu, który miał miejsce w Niemczech. Jak podaje Interia zmienić ma to nowe centrum meldunkowe. Od lutego, w Berlinie rozpoczyna prace centrum monitorujące akty semityzmu na terenie całego kraju. Zgłaszane mają być wszelkie obelgi, niestosowne powiedzenia, groźby, a także akty przemocy. Każdy, kto stał się ofiarą albo był świadkiem antysemityzmu, może zgłosić przestępstwo do ogólnokrajowej placówki. Zadaniem federalnego ośrodka badawczo-informacyjnego ds. antysemityzmu RIAS jest uświadomienie prawdziwego wymiaru przestępstwa. Wiadomo, że zgłoszeń można dokonywać poprzez specjalny formularz online, pocztę elektroniczną lub telefonicznie. Każdy zgłoszony przypadek ma zostać poddany dokładnej weryfikacji i jedynie te sprawdzone będą usuwane ze statystyk.

Niemcy – antysemityzm a błędne statystyki

Qaqwqwrqw

Zdaniem grona specjalistów dane Policyjnej Statystyki Kryminalnej (PKS) nie są prawidłowe. Co więcej żydowskie stowarzyszenia wskazują na dużą liczbę przypadków antysemityzmu, które nie są karalne ani nawet uwzględnione w ogólnokrajowych statystyka. PKS wskazuje jasno, iż w 2017 roku odnotowano 1504 przestępstw o charakterze antysemickim, czyi o 2,5% więcej niż w roku ubiegłym. Szef resortu spraw wewnętrznych, Horst Seehofer, uważa, że po raz pierwszy ponownie wzrosły „importowane przestępstwa antysemickie”, chociaż ich stopień jest nieznaczny. Federalny ośrodek badawczo-informacyjny ds. antysemityzmu RIAS ma przyczynić się do zmniejszenia oporów społeczeństwa w zgłaszaniu przypadków podobnych przestępstw. Jego celem jest także zredukowanie liczby niezgłoszonych spraw i zwrócenie uwagi na skalę problem. Pełnomocnik rządu federalnego ds. antysemityzmu, Felix Klein, uznał, że dzięki podobnym działaniom uda się stworzyć swoisty „atlas antysemityzmu”. Dostarczy on informacji dotyczących tego, w jakiej formie przejawiają się przestępstwa w danej części Niemiec. Pomoże również opracować strategię walki z niepokojącym zjawiskiem. Zdaniem Kleina ważne jest uzyskanie możliwie dokładnego obrazu sprawców. Inne działania należy podjąć jeżeli na danym obszarze antysemityzm pochodzi z kręgów prawicowych, a inne jeżeli aktu dopuszczają się muzułmanie.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw