Trwa ładowanie...

Niemcy. 15-letni Polak bohaterem, ratował strażaka

Wyjątkowa historia 15-letniego Polaka opisana przez niemieckie media. Bartek Zarębski ratował strażaka, którego podczas powodzi w mieście Altena w Nadrenii Północnej-Westfalii porwała woda. - Długo się nie namyślałem. To coś, co każdy zrobiłby na moim miejscu - mówił nastolatek.

Share
Niemcy. 15-letni Polak bohaterem mediów
Niemcy. 15-letni Polak bohaterem mediów Źródło: PAP, fot: FRIEDEMANN VOGEL
d2bpblz

Potężne powodzie nawiedziły Europę Zachodnią - żywioł najbardziej spustoszył Niemcy. U naszych zachodnich sąsiadów w niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych zginęło blisko 200 osób, wiele uznanych jest za zaginionych.

- Obecnie spodziewamy się zgłoszenia strat w wysokości 4-5 mld euro - ocenił Joerg Asmussen, dyrektor Niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W organizacji zrzeszonych jest ponad 460 firm ubezpieczeniowych.

Najbardziej dotkniętym przez powodzie niemieckim regionem był land Nadrenia Północna-Westfalia. To właśnie tam 14 lipca mieście Altena 15-letni Polak wykazał się bohaterstwem. Mężczyźni usiłował wyciągnąć z samochodu uwięzionego w nim kierowcę. Niestety prąd okazał się za silny. Jednego ze strażaków porwała wezbrana woda. Wtedy do akcji wkroczył Bartek Zarębski.

d2bpblz

Zobacz też: Dramatyczne skutki powodzi w Niemczech. Wnętrze luksusowego salonu samochodowego

Pochodzący z Polski nastolatek dostrzegł niesionego przez silny prąd mężczyznę. Natychmiast postanowił mu pomóc. - Bałem się, ale po prostu musiałem to zrobić. Nie myślałem długo. Chciałem to zrobić. Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu - powiedział 15-latek reporterowi "Bilda".

Z pomocą innych osób udało mu się wyciągnąć strażaka na suchy ląd. Media społecznościowe obiegło nagranie z tego zdarzenia. Widać na nim, jak ubrany w fioletową bluzę chłopak ratuje porwanego przez wezbraną wodę strażaka.

d2bpblz

Uratowany strażak po chwili wrócił do swojego kolegi, którego prąd wciągnął pod samochód. Niestety jemu nie udało się pomóc. Jak donosi portal 7aktuell.de, zmarły był ojcem uratowanego mężczyzny. Niemiecki Związek Straży Pożarnej podał, że w akcjach przeciwpowodziowych w Nadrenii Północnej-Westfalii zginęło co najmniej czterech strażaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2bpblz

Podziel się opinią

Share
d2bpblz
d2bpblz
Więcej tematów