Trwa ładowanie...
didcwjq
policja

Nielegalny handel lekami. 11 zatrzymanych

Duża akcja policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Radomiu. Po przeszukaniu 120 aptek i biur na terenie 9 województw zatrzymali 11 osób w sprawie nielegalnego obrotu lekami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luksusowe auta, biżuteria i gotówka. Nielegalny obrót lekami opłacił się oszustom. Do czasu
Luksusowe auta, biżuteria i gotówka. Nielegalny obrót lekami opłacił się oszustom. Do czasu (123RF)
didcwjq

Jak donosi RMF FM, zatrzymani skupowali lekarstwa na podstawie fałszywych "dokumentów zapotrzebowań". Później medykamenty miały trafić poza granice Polski.

Oszuści wykorzystywali fakt, że specyfiki tych samych producentów, są w Polsce tańsze niż w innych krajach Unii Europejskiej. Zysk mógł osiągać nawet równowartość ceny leku w polskiej aptece.

Grupa skupowała m.in. leki z ministerialnej listy "zagrożonych brakiem dostępności w Polsce". Tych nie można wywozić z kraju bez wiedzy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Na eksport trafiały też ratujące życie leki onkologiczne, przeciwzakrzepowe, kardiologiczne. Grupa współpracowała z kilkudziesięcioma aptekami w całej Polsce. Łączna wartość eksportowanych przez nich leków sięgała 10 mln zł miesięcznie.

didcwjq

Luksusowe auta, biżuteria i gotówka

Poza nielegalną dystrybucją, zatrzymani złamali też przepisy dotyczące przechowywania i transportu lekarstw. Zażywanie takich leków mogło spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia. Grupa ma też na swoim koncie pranie brudnych pieniędzy i fałszowanie dokumentów.

Policjanci znaleźli przy zatrzymanych i zabezpieczyli kilkaset tysięcy złotych, ekskluzywne samochody czy biżuterię, których wartość przekracza milion złotych.

Zobacz także: Suplement diety zniszczył wątrobę mężczyzny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

didcwjq

Podziel się opinią

Share
didcwjq
didcwjq
Więcej tematów