Trwa ładowanie...
policja

Nielegalny handel lekami. 11 zatrzymanych

Duża akcja policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Radomiu. Po przeszukaniu 120 aptek i biur na terenie 9 województw zatrzymali 11 osób w sprawie nielegalnego obrotu lekami.

Share
Nielegalny handel lekami. 11 zatrzymanych
Źródło: 123RF
d4cxxbg

Jak donosi RMF FM, zatrzymani skupowali lekarstwa na podstawie fałszywych "dokumentów zapotrzebowań". Później medykamenty miały trafić poza granice Polski.

Oszuści wykorzystywali fakt, że specyfiki tych samych producentów, są w Polsce tańsze niż w innych krajach Unii Europejskiej. Zysk mógł osiągać nawet równowartość ceny leku w polskiej aptece.

Grupa skupowała m.in. leki z ministerialnej listy "zagrożonych brakiem dostępności w Polsce". Tych nie można wywozić z kraju bez wiedzy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Na eksport trafiały też ratujące życie leki onkologiczne, przeciwzakrzepowe, kardiologiczne. Grupa współpracowała z kilkudziesięcioma aptekami w całej Polsce. Łączna wartość eksportowanych przez nich leków sięgała 10 mln zł miesięcznie.

d4cxxbg

Luksusowe auta, biżuteria i gotówka

Poza nielegalną dystrybucją, zatrzymani złamali też przepisy dotyczące przechowywania i transportu lekarstw. Zażywanie takich leków mogło spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia. Grupa ma też na swoim koncie pranie brudnych pieniędzy i fałszowanie dokumentów.

Policjanci znaleźli przy zatrzymanych i zabezpieczyli kilkaset tysięcy złotych, ekskluzywne samochody czy biżuterię, których wartość przekracza milion złotych.

Zobacz także: Suplement diety zniszczył wątrobę mężczyzny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cxxbg

Podziel się opinią

Share
d4cxxbg
d4cxxbg
Więcej tematów