Trwa ładowanie...

Niedzielski o problemie z anulowaniem e-skierowań. "Będziemy je usuwali ręcznie"

Osoby, które w długi weekend zaszczepiły się w jednym z mobilnych punktów szczepień, nadal mają w systemie wystawione e-skierowania. Do tego problemu odniósł podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Share
Niedzielski o problemie z anulowaniem e-skierowań. "Będziemy je usuwali ręcznie"
Niedzielski o problemie z anulowaniem e-skierowań. "Będziemy je usuwali ręcznie"Źródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
d25a6yg

W ramach trwającej od soboty do poniedziałku akcji „Zaszczep się w majówkę”, każdy z aktywnym e-skierowaniem mógł zgłosić się do jednego z szesnastu mobilnych punktów i przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Nie była do tego wymagana dodatkowa rejestracja.

Okazało się jednak, że osoby, które skorzystały z możliwości wcześniejszego zaszczepienia, nadal mają aktywne e-skierowania z terminami majowymi, bez możliwości ich anulowania. Według doniesień mediów, odwołanie szczepienia nie jest możliwe ani przez Internetowe Konto Pacjenta, ani infolinię 989.

Szczepienia. E-skierowania będą usuwane "ręcznie"

- Pracujemy nad tym, mamy zidentyfikowany problem. Prawdopodobnie będziemy usuwali te rekordy 'ręcznie' - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

d25a6yg

Tragiczna sytuacja w Indiach. 20 milionów zakażonych

Zapewnił też, że dawki użyte w ramach akcji pochodziły "z odrębnej puli”. Szef MZ odniósł się w ten sposób do zarzutu, że przez zastrzyki wykonywane w trakcie majówki szczepionki nie dojechały do punktów, które miały szczepić w kolejnych dniach.

Przeczytaj także:

Koronawirus. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia (4 maja)

COVID-19. Chińska szczepionka coraz bliżej

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25a6yg

Podziel się opinią

Share
d25a6yg
d25a6yg
Więcej tematów