Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Niedziele handlowe 2020. Sklepy otwarte 14 czerwca. Czy będzie to niedziela handlowa?

Niedziela handlowa w 2020 roku przypada bardzo rzadko. W kalendarzu pozostały jeszcze tylko cztery takie niedziele na ten rok. Czy 14 czerwca to niedziela handlowa? Sprawdź, które sklepy tego dnia będą otwarte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziele handlowe czerwiec 2020. Sklepy otwarte 14 czerwca. Czy to niedziela handlowa?
Niedziele handlowe czerwiec 2020. Sklepy otwarte 14 czerwca. Czy to niedziela handlowa? (materiały WP)

W 2019 roku mogliśmy zrobić zakupy w każdą ostatnią niedzielę danego miesiąca. W 2020 roku mamy jednak już tylko siedem niedziel handlowych.

Niedziele handlowe 2020 – kalendarz

Jest to spowodowane ustawą, która weszła w życie w styczniu bieżącego roku. W jej myśl, sklepy handlowe w 2020 roku mogą być otwarte tylko w siedem wybranych niedziel. Na razie były takie trzy: 26 stycznia, 5 kwietnia tuż przed Wielkanocą i 26 kwietnia. W kalendarzu pozostały jeszcze cztery terminy niedziel handlowych: 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i przed świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia.

Tym samym w kwietniu i w grudniu mamy po dwie niedziele handlowe. Z kolei w kilku innych miesiącach nie ma żadnej takiej niedzieli. W czerwcu 2020 roku będzie jedna niedziela handlowa. Zgodnie z kalendarzem przypadnie 28 czerwca.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Leszek Balcerowicz o Łukaszu Szumowskim: Skompromitowany moralnie

Niedziele handlowe czerwiec 2020. Sklepy otwarte 14 czerwca

14 czerwca nie będzie niedzielą handlową. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy będą zamknięte i nigdzie nie zrobimy zakupów. Zgodnie z ustawą, z zakazu handlu w niedzielę zwolnione są m. in. te placówki, w których za ladą stanie sam właściciel.

Slot

14 czerwca otwarte mogą być zatem: sklepy osiedlowe (jeśli sprzedaje właściciel), stacje paliw, sklepy działające na zasadzie francyzy np. Żabka oraz Carrefour Express (jeśli sprzedaje właściciel konkretnej placówki), apteki i lokale gastronomiczne.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może również trafić do sądu, a tam kara wyniesie nawet 100 tys. zł.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów