Trwa ładowanie...
d1hhrjr

Niedziele handlowe 2020. Czy 23 sierpnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobisz zakupy?

Wielu z nas zastanawia się, czy nadchodząca niedziela będzie handlowa. Warto to wiedzieć, by móc zaplanować większe zakupy. Podpowiadamy gdzie 23 sierpnia zrobisz zakupy
Share
bazar zakupy
bazar zakupyŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d1hhrjr

Ustawa ograniczająca handel doprowadziła do tego, że niedziele handlowe w roku 2020 występują niezwykle rzadko kalendarzu. Jeszcze w zeszłym roku niedziele handlowewypadały w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Teraz jest to niemożliwe. Według zmiany, jaka zaszła w styczniu, w tym roku jest tylko 7 niedziel handlowych.

Od początku roku miały miejsce już cztery niedziele handlowe - w styczniu, kwietniu i czerwcu. W kwietniu, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, były aż 2 niedziele handlowe. Przed nami jeszcze tylko trzy niedziele handlowe.

Czy 23 sierpnia jest niedziela handlowa?

Zostały jeszcze trzy niedziele handlowe w 2020 roku, kiedy one wypadają? Jak się okazuje, jedna będzie w sierpniu, a kolejne dwie niedziele handlowe dopiero w grudniu, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Najbliższa niedziela 23 sierpnia nie jest jednak niedzielą handlową. Niedziela handlowa przypada dopiero za tydzień - 30 sierpnia.

d1hhrjr

Money. To się liczy

Mimo że 23 sierpnia nie jest niedzielą handlową, to są miejsca, w których zrobisz zakupy. Z zakazu handlu wyłączone są:

  • sklepy działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express), w których w niedzielę pracuje właściciel
  • małe osiedlowe sklepy albo te na wsiach - tam za ladą również musi stać właściciel
  • sklepy na dworcach
  • sklepy z pamiątkami
  • stacje paliw
  • apteki

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary, o czym warto pamiętać. Inspektor kontrolujący sklep może nałożyć na niego mandat w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli mandat nie zostanie przyjęty, to sprawa może trafić do sądu, gdzie kara grzywny może wynieść nawet 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hhrjr

Podziel się opinią

Share
d1hhrjr
d1hhrjr
Więcej tematów