Trwa ładowanie...
d444p3t

Niedziele handlowe 2020. Czy 16 sierpnia to niedziela handlowa?

Czy w sierpniu czeka nas jeszcze jakakolwiek niedziela handlowa? Podpowiadamy, gdzie zrobimy zakupy w dni wolne od pracy. Odpowiadamy też na pytanie, czy najbliższa niedziela 16 sierpnia będzie handlowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kalendarz niedziel handlowych 2020 - kiedy najbliższa niedziela handlowa?
Kalendarz niedziel handlowych 2020 - kiedy najbliższa niedziela handlowa? (Getty Images, Fot: Oli Scarff)
d444p3t

Ustawa ograniczająca handel doprowadziła do tego, że niedziele handlowe w roku 2020 występują niezwykle rzadko kalendarzu. Jeszcze w zeszłym roku niedziele handlowewypadały w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, dzięki czemu mogliśmy ze spokojem pójść do sklepu czy galerii handlowej. Teraz jest to niemożliwe.

Niedziela handlowa. Kiedy wypada w kalendarzu?

Od 1 stycznia 2020 roku niedziele handlowe występują niezwykle rzadko - jest to efekt zmian, jakie nastąpiły w przepisach. Zdecydowali tak politycy, którzy zaostrzyli ustawę o zakazie handlu w niedziele. W ciągu całego roku niedziela handlowa w 2020 roku wypada tylko siedem razy.

d444p3t

Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości

Czy najbliższa niedziela 16 sierpnia jest handlowa?

Od początku roku miały miejsce już cztery niedziele handlowe - jedna w styczniu, dwie w kwietniu i jedna w czerwcu. Lipiec był miesiącem, w którym nie było żadnej niedzieli handlowej. Przed nami jeszcze tylko trzy niedziele handlowe - jedna w sierpniu i dwie w grudniu.

d444p3t

Czy 16 sierpnia to niedziela handlowa? Nie. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero pod koniec wakacji, w ostatni weekend miesiąca - 30 sierpnia. Na kolejne musimy poczekać aż do grudnia.

Niedziele handlowe. Sierpień 2020. Które sklepy są otwarte 16 sierpnia?

Należy pamiętać, że ustawa ograniczająca handel pozwala na to, by w niedziele otwarta była część sklepów. Na liście znalazły się m.in.:

  • placówki pocztowe
  • sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel
  • apteki
  • kwiaciarnie
  • sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express
  • lokale gastronomiczne
  • miejsca rozrywki
  • stacje paliw
  • sklepy na dworcach PKP

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary, o czym warto pamiętać. Inspektor kontrolujący sklep może nałożyć na niego mandat w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli mandat nie zostanie przyjęty, to sprawa może trafić do sądu, gdzie kara grzywny może wynieść nawet 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d444p3t

Podziel się opinią

Share
d444p3t
d444p3t