Trwa ładowanie...
d2fnm9j

Niedziele handlowe 2019. Wyjątkowo trudny weekend z zakazem handlu

Niedziele handlowe w Polsce odbywają się tylko raz w miesiącu, dlatego zaplanowanie zakupów bywa bardzo ważne. W tym tygodniu będzie to szczególnie istotne, ponieważ zakupów nie zrobimy 11 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa listopad 2019. 10 i 11 listopada wszystkie największe sklepy będą zamknięte
Niedziela handlowa listopad 2019. 10 i 11 listopada wszystkie największe sklepy będą zamknięte (East News, Fot: Piotr Kamionka)
d2fnm9j

Niedziela handlowa w 2019 roku odbywa się tylko raz w miesiącu. Zakupy możemy robić w ostatnią niedzielę miesiąca. We wszystkie pozostałe obowiązuje zakaz handlu. Niedziela handlowa w listopadzie odbędzie się 24 listopada.

Przed nami bardzo trudny weekend. Zakupów nie zrobimy 10 listopada w niedzielę niehandlową, a także w poniedziałek 11 listopada. Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy robić zakupy uprzedzamy, że w niedzielę i poniedziałek otwarte będą nieliczne sklepy.

Zakaz handlu w mocno złagodzonej formie będzie obowiązywał w grudniu. Zamiast jednej niedzieli handlowej odbędą się aż trzy. Sklepy będą otwarte 15, 22 i 29 grudnia. Dwie dodatkowe niedziele handlowe zawdzięczamy zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia.

d2fnm9j

Niedziele handlowe 2019. Sklepy otwarte 10 i 11 listopada

To, że 10 i 11 listopada będzie obowiązywał zakaz handlu, nie oznacza, że wszystkie sklepy będą wtedy nieczynne. Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta przewiduje kilka wyjątków. W takie dni czynne mogą być m.in.:

  • sklepy osiedlowe, jeżeli klientów obsługuje właściciel sklepu
  • stacje paliw
  • kwiaciarnie
  • apteki
  • sklepy działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express)
  • lokale gastronomiczne
  • miejsca rozrywki

Przedsiębiorcy, którzy nie przestrzegają zasad zakazu handlu, muszą liczyć się z dotkliwymi karami. Inspektor kontrolujący placówkę ma prawo nałożyć na nią mandat w wysokości od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Ma on również prawo przekazać sprawę do sądu, a ten wymierzyć karę grzywny w wysokości nawet 100 tys. zł.

d2fnm9j

Podziel się opinią

Share

d2fnm9j

d2fnm9j
Więcej tematów