Trwa ładowanie...
d3fup9y

Niedziela handlowa. Czy 2 sierpnia jest niedziela handlowa? Czy zrobimy zakupy?

W sierpniu 2020 jest jedna niedziela handlowa. Czy jest nią 2 sierpnia? Czy w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziele handlowe 2020. Czy 2 sierpnia jest niedziela handlowa?
Niedziele handlowe 2020. Czy 2 sierpnia jest niedziela handlowa? (Pixabay)
d3fup9y

Kiedy jest niedziela handlowa? Czy przypada 2 sierpnia?

W 2020 roku niedziele handlowe przypadają 7 razy. To znacznie mniej niż w 2019 roku, gdy handlowa było każda ostatnia niedziela miesiąca.

W tym roku jest o wiele więcej niedziel z zakazem handlu. Handlowe jest jedynie 7 niedziel w 2020 roku. Czy zatem najbliższa niedziela jest niedzielą handlową?

d3fup9y

Jak się okazuje, nie. Niedziela 2 sierpnia nie jest niedzielą handlową. Najbliższa przypada dopiero na ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 30 sierpnia. Wszystkie pozostałe niedziele w tym miesiącu nie są handlowe i obowiązuje wtedy zakaz handlu.

Niedziele handlowe 2020

Część niedziel handlowych w 2020 przypada na ostatnie niedziele miesiąca - tak było w styczniu, kwietniu, czerwcu oraz będzie w sierpniu. Poza tym ustawodawca wprowadził w tym roku dodatkowe 3 niedziele handlowe, przypadające w okolicy świąt - chodzi o Wielkanoc i Boże Narodzenie. W grudniu przed Wigilią będą zatem jeszcze 2 niedziele handlowe.

W 2020 roku już 4 niedziele handlowe mamy za sobą. Pozostały jeszcze 3, z czego jedna będzie za miesiąc, 30 sierpnia, a 2 - w grudniu (13 i 20 grudnia).

d3fup9y

Zakupy w niedzielę 2 sierpnia

Chociaż 2 sierpnia obowiązuje zakaz handlu, to zakupy można zrobić m.in. na stacjach paliw, w piekarniach i cukierniach, aptekach, małych osiedlowych sklepikach, gdzie sprzedaje sam właściciel, podobnie też w sklepach typu Żabka i Carrefour Express, ale pod warunkiem, że również właściciel sprzedaje.

Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fup9y

Podziel się opinią

Share

d3fup9y

d3fup9y
Więcej tematów