Trwa ładowanie...
d2ozk9l
policja

Niebezpieczny towar handlarzy z Uzbekistanu

Stołeczni policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Celnego zabezpieczyli na bazarze przy d. Stadionie X-lecia kilkaset noży, pałek i pojemników z gazem - podała Komenda Stołeczna Policji. Zatrzymano dwóch obywateli Uzbekistanu.

Share
d2ozk9l

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą w okolicy budowy Stadionu Narodowego na warszawskiej Pradze w niedzielę zlikwidowali dwa stoiska i zatrzymali ich właścicieli - obywateli Uzbekistanu.

- Zabezpieczono przedmioty, które na co dzień służą wojsku i policji - poinformowała Dorota Tietz z zespołu prasowego KSP.

U 39-letniego Davronbeka K. znaleziono 32 noże i 86 pojemników z gazem. Z kolei 24-letni Atabek K., który prowadził swoja działalność handlową kilka stoisk dalej miał 36 noży, 84 pałki teleskopowe i trzy butelki z gazem.

Obaj zatrzymani trafili do prokuratury, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty i przesłuchał w charakterze podejrzanych. Wobec Davronbeka K. zastosowano dozór policyjny. Atabek K. poddał się dobrowolnie karze - w poniedziałek w tym trybie został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

d2ozk9l

Podziel się opinią

Share
d2ozk9l
d2ozk9l
Więcej tematów