Trwa ładowanie...

Niebezpiecznie w lasach. Wicher łamie drzewa

Przed skutkami orkanu, jaki przetacza się przez Polskę, ostrzegają Lasy Państwowe. W związku z tym, że na terenach zalesionych może być niebezpiecznie, sobotnie leśne spacery nie są zalecane.

Share
Sytuacja w lasach jest niebezpieczna. Lasy Państwowe apelują, by wstrzymać się z sobotnimi spacerami. Wiatr spowodował liczne szkody (Twitter)Sytuacja w lasach jest niebezpieczna. Lasy Państwowe apelują, by wstrzymać się z sobotnimi spacerami. Wiatr spowodował liczne szkody (Twitter)
dxf3u1p

Burze połączone z silnym wiatrem, przetaczające się przez Polskę, spowodowały wiele szkód. W wielu rejonach kraju, szczególnie na północy i na północnym-zachodzie, groźny wiatr gradientowy o silnych porywach poprzewracał drzewa i połamał gałęzie. Wejście do lasu może być niebezpieczne.

"Największe niebezpieczeństwo już teraz stanowią nadłamane drzewa, które nie zostały powalone, złamane wierzchołki oraz konary, które są zaklinowane kilkanaście metrów nad ziemią i w każdym momencie mogą runąć" - ostrzegają w mediach społecznościowych Lasy Państwowe, odradzając sobotnie przechadzki i relaks na terenach leśnych.

Niebezpiecznie w lasach. Wiatr połamał drzewa. Leśnicy radzą wstrzymać się od spacerów

Leśnicy informują, że w ciągu kilku dni najczęściej uczęszczane szlaki powinny zostać sprawdzone przez okolicznych leśników, a uszkodzone drzewa oraz ich części stanowiące zagrożenie, powinny zostać usunięte.

"Zalecamy odłożenie spacerów leśnych na co najmniej kilka kolejnych dni" - piszą przedstawiciele Lasów Państwowych.

dxf3u1p

Uprzedzają też, że z uwagi na występującą w lasach intensywność uszkodzeń i wynikające z tego zagrożenie, poszczególne nadleśnictwa mogą wprowadzać czasowe zakazy wstępu do lasu. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych nadleśnictw.

W niektórych miejscach może być niebezpiecznie w sobotę, bo wiatr jest wciąż aktywny. Jak zapowiadają synoptycy, w porywach wiatr może osiągnąć 100 km/h, a lokalnie nawet przekroczyć tę wartość. Silny wiatr ucichnie dopiero późnym popołudniem, w niektórych miejscach dopiero w sobotni wieczór.

#dziejesiewsporcie: syn gwiazdy NBA skradł show!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxf3u1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxf3u1p
dxf3u1p
Więcej tematów