Trwa ładowanie...
d2rwn1y
d2rwn1y
IAR
wiadomości kielce

Niebezpieczna ciecz wyciekła z wagonu. Ewakuacja domów w Gniewięcinie

• Mieszkańców trzech domów ewakuowano w miejscowości Gniewięcin
• Straż została poinformowana o wycieku substancji z pociągu przewożącego fosfor żółty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2rwn1y

Mieszkańców trzech domów ewakuowano w miejscowości Gniewięcin w powiecie Jędrzejowskim, po wycieku niebezpiecznej substancji. - Zetknięcie tej substancji z powietrzem grozi wybuchem - powiedział kpt. Sławomir Gibas z KP PSP w Jędrzejowie.

- Zostaliśmy poinformowani, że z pociągu przewożącego fosfor żółty, wydobywa się biała ciecz. Okazało się, że z jednego z wagonów z zaworu wysokociśnieniowego wyciekła biała substancja - poinformował kpt. Gibas.

Na miejsce skierowano Grupę Chemiczną Wojewódzkiego Koordynacji Ratownictwa i sześć zastępów straży pożarnej.

d2rwn1y

- Okazało się, że od nadmiaru ciśnienia, ciecz wydobywała się zaworem awaryjnym. Ponieważ ta substancja w zetknięciu z powietrzem grozi wybuchem, podawane są prądy gaśnicze. Odłączona została też linia energetyczna - dodał strażak.

Brygadier Tomasz Gil z Państwowej Straży Pożarnej informuje, że w promieniu 150 metrów od zatrzymanego pociągu znajdowało się 5 gospodarstw. Łącznie ewakuowano 13 osób, które teraz są bezpieczne u rodzin i znajomych - poinformował.

Tomasz Gil dodaje, że obecnie nie ma zagrożenia wybuchem. - Monitorowany jest płaszcz cysterny, sytuacja jest pod kontrolą a temperatura w miejscy wycieku nie wzrasta - zapewnia.

d2rwn1y

Podziel się opinią

Share
d2rwn1y
d2rwn1y
Więcej tematów