Trwa ładowanie...

Nie żyje ostatnia z rodu Lenina

W Moskwie w wieku 89 lat zmarła bratanica Włodzimierza Lenina. Olga Uljanowa była córką młodszego brata przywódcy rewolucji bolszewickiej, Dmitrija Uljanowa.

Nie żyje ostatnia z rodu LeninaŹródło: AP
dcvxm11
dcvxm11

Służby prasowe gubernatora regionu Uljanowsk, nazwanego tak na cześć byłego dowódcy bolszewików, podały, że Olga Uljanowa była ostatnim bezpośrednim potomkiem Lenina.

Profesor Olga Uljanowa była z wykształcenia chemikiem, pracowała na Uniwersytecie Moskiewskim. Napisała kilka książek i ponad 150 artykułów o Leninie i rodzinie Uljanowów. Wielokrotnie odznaczana w Związku Radzieckim Uljanowa występowała przeciwko usunięciu z Placu Czerwonego mauzoleum zmarłego w 1924 roku Lenina, nazywając ten pomysł "absurdalnym". - Ci, którzy mówią, że trzeba go zwyczajnie pochować są po prostu przestępcami - powiedziała w wywiadzie z 2007 roku dla agencji Interfax news.

W Rosji sprawa pochówku Lenina powraca regularnie od czasu upadku w 1991 roku państwa sowieckiego, ale dotąd żaden przywódca nie odważył się podjąć takiej decyzji. Włodzimierz Lenin nadal jest uwielbiany przez wielu Rosjan.

dcvxm11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvxm11
Więcej tematów