Trwa ładowanie...
RMF FM

Nie żyje niedźwiadek z Kasprowego Wierchu

• Nie żyje niedźwiadek, który w zeszłym tygodniu widziany był na Kasprowym Wierchu • Według RMF FM miś zginął prawdopodobnie w starciu z dorosłym niedźwiedziem
Share
Nie żyje niedźwiadek z Kasprowego Wierchu
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d653pvr

W zeszłym tygodniu młody niedźwiadek przez kilka dni błąkał się po Kasprowym Wierchu, stanowiąc wielką atrakcję dla turystów. Misia uwieczniono na zdjęciach m.in. jak wylegiwał się na zboczu góry.

Ze względu na bezpieczeństwo zarówno turystów jak i samego zwierzaka, pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przenieśli niedźwiadka w inne miejsce w górach.

Jak się jednak okazało - niezbyt szczęśliwe, bo kilka dni później mały miś zginął w starciu z dorosłym osobnikiem. Takie sytuacje dość często zdarzają się w Tatrach - dorosłe samce, szczególnie o tej porze roku, w trakcie okresu godowego, często polują na młodsze osobniki.

Niedźwiadek z Kasprowego Wierchu miał około roku i ważył kilkanaście kilogramów. Nie miał szans w starciu z dorosłym niedźwiedziem. Nie wiadomo natomiast, co się stało z jego matką, ponieważ powinna jeszcze opiekować się malcem w tym wieku.

d653pvr

Podziel się opinią

Share
d653pvr
d653pvr
Więcej tematów