Trwa ładowanie...
d204f1n

Nie żyje mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce. Nieoficjalnie: miał koronawirusa

Zmarł Nedal Abu Tabaq lekarz, mufti Ligi Muzułmańskiej w RP, przewodniczący Rady Imamów oraz imam Islamskiego Centrum Kultury w Lublinie.
Share
Zmarł Mufti Ligi Muzułmańskiej w RP. Miał 49 lat
Zmarł Mufti Ligi Muzułmańskiej w RP. Miał 49 latŹródło: East News, Fot: Mariusz Gaczyński
d204f1n

Nedal Abu Tabaq miał 49 lat. Do Polski przyjechał z Arabii Saudyjskiej w 1988 roku na studia medyczne. Wybrał uczelnię w Lublinie, gdzie założył rodzinę i spędził resztę życia.

"Odszedł wartościowy człowiek, jego działalność na rzecz pokazywania wartości płynących z religii, jaką jest islam, może być przykładem, że można, że warto, mimo wielu przeciwności, jakie mamy w otaczającym nas obecnie świecie, w świecie pełnym nienawiści i braku tolerancji wobec drugiego człowieka, że można postrzegać dobro w drugim człowieku i swoim sposobem życia propagować szlachetne cele dla dobra nas wszystkich" - czytamy na stronie internetowej Ligi.

Z kolei krakowski biskup pomocniczy Damian Muskus tak wspomina zmarłego: - Zapamiętałem go jako człowieka serdecznego, otwartego, z dużym dystansem do siebie. Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością mówił o Polsce, która dała mu wykształcenie, pracę i przede wszystkim szczęśliwą rodzinę. Świadczył o Bogu, Który kocha nas wszystkich.

d204f1n

Liga Muzułmańska to związek wyznaniowy liczący 35 tys. wiernych na terenie całego kraju. Jak podał "Dziennik Wschodni", przyczyną zgonu muftiego był koronawirus.

Morawiecki traci swoją pozycję? Profesor nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d204f1n

Podziel się opinią

Share
d204f1n
d204f1n
Więcej tematów