Trwa ładowanie...

Nie żyje mrównik z wrocławskiego zoo

"Są sytuacje, kiedy nie wygramy z naturą", napisali na Facebooku pracownicy wrocławskiego ogrodu zoologicznego, informując o śmierci małego mrównika, który urodził się zaledwie kilka tygodni temu.

Share
Nie żyje mrównik z wrocławskiego zoo
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Tomasz Pietrzyk
dgipa6b

Mrówniki afrykańskie to gatunek łożyskowca z rodziny mrównikowatych, występujących w Afryce. Są rzadkie, spośród 1 000 ogrodów zoologicznych tworzących ZIMS (Zoological Information Management System - Międzynarodowy System Informacji o Gatunkach) mrówniki hoduje zaledwie 39.

Mrówniki - jak podkreśla wrocławskie zoo - to trudny w hodowli gatunek. Mały mrównik z Wrocławia przyszedł na świat 2 lutego. Poród, jak wspominają pracownicy zoo, był bardzo długi i trudny, a zwierzę nie oddychało po przyjściu na świat. Opiekun, kierownik sekcji małych ssaków Andrzej Miozga, przez niemal godzinę reanimował mrównika.

Matka, Lotte z ogrodu zoologicznego z Frankfurtu, nie przyjęła maleństwa. Prawdopodobnie to, że nie miał dostępu do mleka matki, spowodowało obniżenie odporności. W ostatnich dniach mały mrównik zaczął bardzo szybko tracić na wadze.

Międzynarodowy System Informacji o Gatunkach (ZIMS) został utworzony w 1973 roku. Jest to organizacja non profit zrzeszająca niemal 1 000 instytucji typu ogrody zoologiczne i oceanaria z ponad 90 krajów na 6 kontynentach.

dgipa6b

Podziel się opinią

Share
dgipa6b
dgipa6b
Więcej tematów