Trwa ładowanie...

Nie żyje Jędrzej "Stjup" Paluszczak

• Zmarł Jędrzej "Stjup" Paluszczak, który chorował na [ czerniaka ]( https://portal.abczdrowie.pl/czerniak-sprawdz-ile-wiesz-o-tej-niebezpiecznej-chorobie ) • W ramach akcji "STJUPid Cancer" zbierano pieniądze na jego leczenie
Share
Nie żyje Jędrzej "Stjup" Paluszczak
Źródło: Facebook
d3dtfx8

Nie żyje 27-letni Jędrzej "Stjup" Paluszczak, który chorował na czerniaka. Jego przyjaciele, Agnieszka Wojtaszek i Jacek Stróżyński, zaapelowali na Facebooku o uszanowanie prywatności rodziny. Pierwsza dawka leku była już przygotowana do podania, ale ze względów formalnościowych mężczyzna nie mógł jej przyjąć.

Mężyczyzna chorował na niezwykłą odmianę czerniaka, który był wynikiem mutacji genów. Rak dawał szybkie przerzuty do płuc, węzłów chłonnych i kości udowej.

W ramach akcji "STJUPid Cancer - ogrywamy czerniaka" przyjaciele zbierali pieniądze na leczenie immunologiczne. Taka forma kuracji nie jest refundowana przez NFZ, a leki były sprowadzone z zagranicy. Miesięczny koszt leczenia wynosi około 40 tys. zł.

d3dtfx8

Jak podali we wtorek przyjaciele Paluszczaka, Agnieszka Wojtaszek i Jacek Stróżyński, pierwsza dawka leku była już przygotowana do podania, ale ze względów formalnościowych mężczyzna nie mógł jej przyjąć.

W akcję pomocy dla Paluszczaka zaangażowali się jego przyjaciele, znajomi oraz artyści z całej Polski. Organizowano koncerty oraz inne wydarzenia, których dochody były przeznaczane na jego leczenie.

Jędrzej zmarł. Nie jesteśmy w stanie napisać dłuższego komunikatu.Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny.Jacek i Agnieszka

Opublikowany przez STJUPid Cancer - ogrywamy czerniaka na 22 marca 2016

Jędrzej "Stjup" Paluszczak był znanym muzycznym aktywistą. W Poznaniu organizował koncerty muzyki alternatywnej, hardcore i punkowej.

d3dtfx8

Podziel się opinią

Share
d3dtfx8
d3dtfx8
Więcej tematów