Trwa ładowanie...
d2htan6

Nie żyje Henryk Dzido. Był przewodniczącym Ruchu Społecznego Samoobrona

7 października 2018 roku w wieku 77 lat zmarł mecenas Henryk Dzido, były przewodniczący Ruchu Społecznego Samoobrona oraz senator RP V kadencji. O jego śmierci poinformował przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henryk Dzido miał 77 lat
Henryk Dzido miał 77 lat (PAP)
d2htan6

W 1998 Henryk Dzido przystąpił do Samoobrony RP - pełnił tam funkcję pełnomocnika wyborczego Komitetu Wyborczego Andrzeja Leppera w wyborach prezydenckich w 2000. Był również pełnomocnikiem KW Samoobrony RP w wyborach parlamentarnych rok później.

Henryk Dzido pracował także w Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Spraw Unii Europejskiej, przewodniczył Kołu Senatorów Samoobrony RP, a także był wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego partii. Jako adwokat reprezentował Andrzeja Leppera w procesach sądowych.

Od 2005 do 2007 roku zasiadał w Trybunale Stanu. W 2006 roku odszedł z Samoobrony. W tym samym roku współzałożył Samoobronę Ruch Społeczny, którego był przewodniczącym. W 2007 został jednym z liderów Samoobrony Odrodzenie.

d2htan6

Źródło: dziennik.pl

Zobacz także: Drwiny z Kaczyńskiego. Ewa Kopacz o zdjęciu, które podbiło sieć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2htan6

Podziel się opinią

Share

d2htan6

d2htan6
Więcej tematów