Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Nie żyje Chuck Berry - legenda rock and rolla

W wieku 90 lat zmarł w sobotę w USA Chuck Berry, legendarny amerykański muzyk rock and rollowy. O śmierci artysty poinformowała policja w amerykańskim stanie Missouri.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Chuck Berry - legenda rock and rolla
(Newspix)

Muzyk zmarł w swej rezydencji w pobliżu St. Louis w stanie Missouri.
- Ze smutkiem potwierdzamy, że Charles Edward Anderson Berry, lepiej znany jako legendarny muzyk Chuck Berry, nie żyje - podała policja. Poinformowała także, że nieprzytomnego Berry'ego znaleziono w sobotę wczesnym popołudniem czasu lokalnego. Próba reanimacji nie powiodła się. Na miejscu stwierdzono zgon artysty.

Chuck Berry urodził się 18 października 1926 roku w St. Louis. Był uznawany za jednego z pionierów rock and rolla, znakomitego kompozytora, wokalistę i najlepszego gitarzystę swych czasów. Był twórcą takich przebojów jak "Roll Over Beethoven", "School Day", "Rock and Roll Music", "Sweet Little Sixteen" i "Johnny B. Good".

Jego twórczość miała ogromny wpływ innych artystów, m.in. Boba Dylana oraz zespoły "The Beatles" i "Rolling Stones". - Chuck Berry był najlepszym muzykiem rockowym w historii - napisał na Twitterze Bruce Springsteen, słynny amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.

Za swój dorobek artystyczny Berry został uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy. W 2017 roku miał się ukazać jego nowy album, pierwszy od czterech dekad.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów