Trwa ładowanie...
d2ckoyx

Nie żyje była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska

Nie żyje była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska - podaje serwis informacyjny Adwokatury Polskiej. Podsekretarza stanu została odwołana ze stanowiska 23 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska
Była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2ckoyx

Monika Zbrojewska zmarła 30 października. Miała 43 lata. Przez ostatni rok pełniła funkcję wiceministra sprawiedliwości. Była też sekretarzem Ośrodka Badawczego Adwokatury im. Witolda Bayera.

Zbrojewska 23 października została odwołana z funkcji podsekretarza stanu przez premier Ewę Kopacz, po tym, jak zatrzymano ją za jazdę samochodem po pijanemu.

Zbrojewska była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2003-2008 była ekspertem sejmowych komisji śledczych, w latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką.

d2ckoyx

W 2011 r. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem i członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

Na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości powołano ją 5 listopada 2014 r. Zastąpiła na tym stanowisku Michała Królikowskiego.

d2ckoyx

Podziel się opinią

Share

d2ckoyx

d2ckoyx
Więcej tematów