Trwa ładowanie...

Nie żyje Andrzej Kratiuk

Andrzej Kratiuk był prezesem fundacji Porozumienie bez Barier i działaczem lewicowym. Zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek.

Share
Nie żyje Andrzej KratiukNie żyje Andrzej KratiukŹródło: East News
d1076td

Andrzej Kratiuk w latach 70. skończył Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS (dzisiejsza SGH). Był prawnikiem i ekonomistą, który po roku 1989 związał się z lewicą. W Warszawie prowadził równolegle swoją kancelarię prawną oraz fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier.

To fundacja o profilu charytatywnym, której celem jest wyrównywanie życiowych szans dzieci niepełnosprawnych, chorych i szczególnie pokrzywdzonych przez los, upowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz walka ze społeczną dyskryminacją ze względu na wiek.

Fundacja wspiera także szpitale, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Na swoim koncie ma również współpracę z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi.

d1076td

Przewodniczący jej Andrzej Kratiuk w ostatnich latach skupiony był przede wszystkim na pracy i działalności dobroczynnej. Zmarł w Szwajcarii po ciężkiej operacji onkologicznej.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński ma "prawdziwy plan"? Roman Giertych mówi jasno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1076td
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1076td
Więcej tematów