Trwa ładowanie...

Nie zatrzymał się do kontroli, spowodował wypadek. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby nie żyją, trzy inne są ranne po wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 216 w Rekowie Dolnym w woj. pomorskim. Do wypadku doprowadził kierowca, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Policja podejrzewa, że w samochodzie, którego kierowca spowodował wypadek znajdowała się osoba, która zbiegła z miejsca tragicznego zdarzenia.

Share
Nie zatrzymał się do kontroli, spowodował wypadek. Nie żyją trzy osoby
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d46curo

Do kontroli nie zatrzymał się kierowca Volvo. Nie reagował na sygnały, dawane przez policjantów. - Policjanci podjęli pościg za tym kierowcą. Jechał bardzo szybko łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, ściął zakręt i uderzył czołowo w Smarta - relacjonuje policjant Michał Sienkiewicz z komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku.

W Volvo jechały co najmniej 4 osoby. Oprócz kierowcy, zginęła pasażerka auta. Wiadomo również, że w wyniku zdarzenia do szpitala trafiła kobieta, która spodziewa się dziecka.

d46curo

Trzecią ofiarą jest jeden z dwóch mężczyzn podróżujących Smartem. Dwie kolejne są ranne. Policjanci nie wykluczają, że w Volvo jechała jeszcze piąta osoba, która zbiegła z miejsca zdarzenia.

Sprawca był poszukiwany listem gończym

Sprawca wypadku był poszukiwany przez policję listem gończym. Do informacji publicznej podano, że mężczyzna miał 41 lat. Jak powiedział Radiu Gdańsk policjant Michał Sienkiewicz z pomorskiej policji, mężczyzna miał do odbycia karę 4 miesięcy więzienia. Ciążyły na nim 4 zakazy kierowania pojazdami. Chwilę przed wypadkiem ukradł paliwo ze stacji benzynowej.

Na miejscu cały czas pracuje policja i prokurator. Trasa będzie zablokowana do około 23:00. Objazd poprowadzono przez miejscowość Rekowo. Wypadek miał miejsce tuż przed godz. 20.

d46curo

Podziel się opinią

Share
d46curo
d46curo
Więcej tematów