Trwa ładowanie...
irak
07-10-2003 13:32

(Nie)wiedza o Rolandach

Rolandy odnalezione przez Polaków (RadioZet)
Po zapoznaniu się ze zdjęciami i nagraniami wideo ukazującymi znalezione przez polskich żołnierzy w Iraku rakiety przeciwlotnicze typu Roland, ekspert z prestiżowej, londyńskiej organizacji analitycznej – Jane’s Information Group, zajmującej się tematyką wojskową, powiedział Radiu ZET, że na ich podstawie nie da się rozwiązać istniejących wątpliwości.

(Nie)wiedza o RolandachŹródło: RadioZet
d13014h
d13014h

Oznaczenia kodowe na rakietach są bardzo nietypowe i nie NATO-wskie. Najpodobniejsze oznaczenia, ale z inną kolejnoscią liter, stosuje Malezja, której jednak nie ma na oficjalnej liście importerów Rolandów.

Przed wysadzeniem owych rakiet w powietrze - mówi ekspert Jane's - ich rozpoznanie byłoby łatwiejsze. Wskazuje on też na zagadkową świeżość aluminiowej tabliczki znamionowej znalezionej na ciężarówce-wyrzutni, która – choć widnieje na niej data 1983 – nie wyglada na 20-letnią.

Ustalenie typu znalezionych rakiet Roland mogłoby być stanowić rozwiązanie zagadki - kiedy do Iraku trafiły odnalezione przez Polaków rakiety.

d13014h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13014h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj