Trwa ładowanie...
d1ta2g5

Nie tylko Komorowski ma "lewe" wykształcenie. Najważniejszy polityk prawicy przyznał się do czegoś poważniejszego. I to dużo wcześniej

Odnosząca się do matury wypowiedź Bronisława Komorowskiego jest polityczną wpadką lżejszego kalibru tego dnia. Ale wśród prominentnych polityków naszego kraju zdarzały się nie takie rzeczy. Internet szybko przypomniał o tym, jak Jarosław Kaczyński przyznał się do poważnych kłopotów szkolnych, które podają w wątpliwość legalność jego wykształcenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1ta2g5

"(...) Prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia" - wyjawił już w 2011 r. Jarosław Kaczyński w swojej książce.

Jak do tego doszło? "Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli" - tłumaczy prezes PiS.

d1ta2g5

Dobrze, że jest chociaż doktorat

"Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny, ze względu na jego dawną konstrukcję prawną. Bo w zasadzie nie trzeba mieć dyplomu, żeby robić doktorat. On jest niezależny od wykształcenia. Mogę się bronić doktoratem, a poza tym mam prawdopodobnie legalnie skończone 9 klas" - stwierdza w swojej książce Kaczyński.

Komorowski niefrasobliwie o maturze

Sprawa z wykształceniem Jarosława Kaczyńskiego została przypomniana przy okazji słów, które padły ze strony Bronisława Komorowskiego. Prezydent przyznał się do ściągania na maturze z matematyki. I bynajmniej nie był tym zakłopotany.

d1ta2g5

Za to osoby, które słuchały jego wypowiedzi, już tak.

Źródło: se.pl, WP

d1ta2g5

Podziel się opinią

Share
d1ta2g5
d1ta2g5
Więcej tematów