Trwa ładowanie...

Nie tylko huragan Dorian. Tajfun Lingling spustoszył Półwysep Koreański

Potężny tajfun Lingling, który przeszedł nad Półwyspem Koreańskim, zabił co najmniej 8 osób. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Dziesiątki tysięcy osób nie ma prądu, setki domów zostało zniszczonych.

Nie tylko huragan Dorian. Tajfun Lingling spustoszył Półwysep KoreańskiŹródło: East News, fot: AFP
d1rp9eq
d1rp9eq

Tajfun spustoszył obie Koree: Północną i Południową. W Korei Północnej, jak podają tamtejsze media, zginęło pięć osób, zniszczonych zostało 500 budynków.
W Korei Południowej żywioł zabił trzy osoby, a 27 zostało rannych.

Ponad 160 tys. odbiorców w Korei Południowej zostało pozbawionych prądu. Na szczęście, do niedzieli udało się usunąć większość awarii. Tajfun sparaliżował także transport lotniczy.

Lingling spustoszył też pond 46 tysięcy hektarów pól uprawnych w Korei Północnej. To może sprawić, że państwo to dotknie kolejna klęska głodu.

d1rp9eq

Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmowała na początku tego roku, że blisko 10 milionów mieszkańców Korei Północnej "pilnie potrzebuje pomocy żywnościowej". Słabe zbiory jeszcze pogłębią tragiczną sytuację w tym regionie.

Już w piątek przywódca Kim Dzong Un na specjalnym spotkaniu skrytykował działania północnokoreańskich urzędników i ich opieszałość w działaniu, gdy żywioł nadciągał nad Półwysep. Mówił, że są "bezradni wobec tajfunu, nieświadomi jego potęgi i patrzący zbyt łagodnie na poważne zagrożenie". Państwowe media zapewniały natomiast, że rząd "przywiązuje szczególną uwagę do ochrony upraw oraz zapór i zbiorników wodnych".

Według japońskich meteorologów tajfun przesuwa się teraz w kierunku Chin.

Źródło: tvn24.pl, rmf24.pl

d1rp9eq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rp9eq
Więcej tematów