Trwa ładowanie...
d30cs1x

"Nie skazujcie ich na śmierć lub niewolę". Stanowcza reakcja władz ZOO w Poznaniu

Do ogrodu zoologicznego w Poznaniu przyniesiono młodą sarnę. "Nie zabierajcie Naturze dzieci! NIE WOLNO TEGO ROBIĆ! Nie skazujcie ich na śmierć lub niewolę!" - apelują w emocjonalny sposób przedstawiciele ZOO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie skazujcie ich na śmierć lub niewolę". Stanowcza reakcja władz ZOO w Poznaniu
(facebook, Fot: Zoo Poznań)
d30cs1x

Do poznańskiego ZOO - zapewne w dobrej wierze - przyniesiono małą sarenkę. Niestety, w ten sposób ludzie zabrali jej szansę na normalne życie. Przedstawiciele ogrodu zoologicznego na swoim profilu na Facebooku nagłośnili sprawę i zaapelowali w mocnych słowach, aby kolejni nie popełniali tego błędu.

"Nie zabierajcie Naturze dzieci! NIE WOLNO TEGO ROBIĆ! Nie skazujcie ich na śmierć lub niewolę! Przed chwilą przyniesiono nam malucha, którego po nakarmieniu musimy przewieźć do ośrodka dla zwierząt dzikich. Oswojony. Odebrano mu biologiczną tożsamość" - czytamy.

W komentarzach rozgorzała dyskusja, a przedstawiciele ZOO dokładnie wytłumaczyli, dlaczego nie wolno tego robić. "Młode sarny czy zające są "parkowane" przez żerująca matkę wśród roślinności. Taka strategia natury. Dlatego nie wolno maleństw zabierać - bo matka wróci. A jeśli zdarzy się, ze nie-to ta ciemniejsza strona procesów biologicznych, mechanizmy selekcji czy drapieżnictwa. Najgorsza rzeczą, jaka możemy zrobić, jest próbą zabrania takich maluchów do naszych domów jako zwierzaków domowych. Jesteśmy zawsze za ratowaniem, ale nie odbieraniem" - podkreślili.

d30cs1x

Podziel się opinią

Share

d30cs1x

d30cs1x
Więcej tematów