Trwa ładowanie...
Nie poznamy w piątek kandydatów na ministrów. "Przerwa techniczna"

Nie poznamy w piątek kandydatów na ministrów. "Przerwa techniczna"

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w piątek nie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, który miał zaakceptować skład nowego rządu. "Przerwa techniczna" sprawiła, że w czwartek nie uda się zakończyć konsultacji w tej sprawie.

Share
d3yto8c

- Konsultacje w sprawie formowania gabinetu przerwano między innymi ze względu na spotkanie kandydatki na szefową rządu Beaty Szydło z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych - powiedziała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek.

Wcześniej przedstawiciele PiS-u informowali, że skład rządu zostanie zaprezentowany w piątek lub sobotę. Elżbieta Witek przekonuje, że zapowiedzi te były obwarowane pewnymi warunkami - brakiem przeszkód technicznych, takich jak przedłużające się konsultacje czy inne spotkania kandydatki na premiera.

d3yto8c

- Wygląda więc na to, że jutro nie będzie się mógł odbyć Komitet Polityczny PiS, bo nie skończymy tych konsultacji - tłumaczyła Witek. - Jest też zaproszenie przez ambasadę brytyjską na Jamesa Bonda - dodała.

Rzeczniczka PiS zapewniła, że komitet odbędzie się najszybciej, jak to możliwe.

- Komitet może być w poniedziałek, szanujmy weekend, bo każdy go chce mieć - powiedziała. - W 2011 roku minął miesiąc między wyborami a nominacją premiera Donalda Tuska, nic się więc nie dzieje poza czasem, wszystko jest spokojnie, zgodnie z harmonogramem.

d3yto8c

Podziel się opinią

Share
d3yto8c
d3yto8c
Więcej tematów