ycipk-1yraqz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie odnaleziono samolotu zaginionego w Indonezji

W Indonezji zdementowano doniesienia o odnalezieniu samolotu pasażerskiego linii Adam Air, który zaginął w poniedziałek - informuje agencja Reutera. Wcześniej tego dnia zdementowano też informacje, jakoby 12 osób miało przeżyć katastrofę tego samolotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie odnaleziono samolotu zaginionego w Indonezji
(AFP)
ycipk-1yraqz

Miejsce (katastrofy) nie zostało znalezione - oświadczył dowódca bazy lotniczej Hasanuddin, marszałek Eddy Suyanto i przeprosił za to, że wcześniej podawane były nieprawdziwe informacje, jakoby szczątki maszyny po całonocnych poszukiwaniach odnaleziono w górzystym regionie indonezyjskiej wyspy Sulawesi (d. Celebes).

Indonezyjskie Ministerstwo Transportu zdementowało doniesienia na temat 12 osób, które miały przeżyć katastrofę samolotu pasażerskiego Boeing 737-400.

Samolotem leciało w sumie 102 ludzi - 96 pasażerów i 6 członków załogi. Jak powiedział minister transportu Hatta Radjasa, informacje na temat dwunastki, która przeżyła wypadek, pochodzą ze wsi w rejonie katastrofy i są obecnie sprawdzane. Nie możemy potwierdzić tej informacji - powiedział minister.

ycipk-1yraqz

Wcześniej o ocaleniu grupy ludzi informowały linie lotnicze, do których należał samolot. Odnaleziono miejsce (katastrofy) samolotu; 12 ze 102 ludzi na pokładzie ocalało, planujemy ewakuowanie ich do Makasaru - powiedział rzecznik linii lotniczych Adam Air o nazwisku Hartono. Makasar to główny ośrodek administracyjny Południowego Sulawesi.

Brak informacji o przyczynie katastrofy, jednak agencje informują, że w czasie, gdy nastąpiła, padał ulewny deszcz.

Boeing miał międzylądowanie w Surabai na Jawie, skąd wystartował o godzinie 13:00 czasu miejscowego (7:00 warszawskiego). Około godziny przed planowanym lądowaniem w Manado stracono z nim kontakt. Singapurski satelita przechwycił natomiast sygnał SOS.

Linie Adam Air rozpoczęły działalność w Indonezji przed kilkoma laty. W ubiegłym roku w jednym z samolotów tej firmy system nawigacyjny uległ uszkodzeniu między Dżakartą a Makasarem, co zmusiło pilota do awaryjnego lądowania.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1yraqz

ycipk-1yraqz