Trwa ładowanie...
d3qr1qw
iran
24-02-2017 00:30

Nie ma planów akcji wojskowej USA w Iranie

Stany Zjednoczone nie planują "w
obecnym momencie" przeprowadzenia jakiejkolwiek operacji
wojskowej w Iranie, której celem byłoby powstrzymanie tego kraju
przed rozwijaniem broni atomowej - oświadczył w czwartek rano
sekretarz stanu USA.

d3qr1qw

Colin Powell od środy prowadzi rozmowy w Moskwie. Został tego dnia przyjęty przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, a wcześniej dwukrotnie rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Igorem Iwanowem.

Po serii spotkań szef rosyjskiej dyplomacji ocenił, że partnerstwo rosyjsko-amerykańskie wytrzymało kryzys iracki i zapowiedział szerszą współpracę obu państw._ "Zamierzamy nadal w sposób konstruktywny współpracować na arenie międzynarodowej w warunkach dwustronnych"_ - powiedział Iwanow po spotkaniach amerykańskiego sekretarza stanu Colina Powella w Moskwie.

W wywiadzie, udzielonym w czwartek rano rozgłośni "Echo Moskwy", Powell - kończący w czwartek wizytę w Rosji - mówił natomiast głównie o sprawie Iranu, która nie wypłynęła w oficjalnych komunikatach po rozmowach. USA zabiegają o wstrzymanie współpracy rosyjsko-irańskiej w budowie nowej siłowni jądrowej w irańskim mieście Buszer; Rosja deklaruje, iż taka współpraca jest zgodna z normami prawa międzynarodowego.

"Jesteśmy zaniepokojeni tym, co Iran czyni w ramach swego programu jądrowego...Będziemy współpracować z międzynarodową społecznością w celu przekonania tego kraju, iż nie powinien dążyć taką drogą. W obecnej chwili nie jest to jednak kwestia armii Stanów Zjednoczonych " - powiedział Powell.

Iran konsekwentnie zaprzecza amerykańskim zarzutom, iż realizowany program atomowy ma charakter wojskowy.

d3qr1qw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qr1qw
Więcej tematów