Trwa ładowanie...
d8u6vm3

"Nie ma odwrotu od atomu w Polsce"

- Nie ma odwrotu od budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Wiatr i słońce nie wystarczą, by wyprodukować wystarczającą ilość tzw. energii zielonej - powiedział na antenie Polskiego Radia Rzeszów wiceminister skarbu państwa Jan Bury.

Share
d8u6vm3

Czytaj także:

Poseł przypomniał, że w Unii Europejskiej i na świecie trwa dyskusja nad ograniczeniem emisji dwutlenku węgla. - Nie sprzyja to funkcjonowaniu elektrowni węglowych, na których opiera się polska energetyka. Tymczasem poza Polską wszystkie kraje europejskie mają elektrownie jądrowe - podkreślił wiceminister skarbu.

Jan Bury tłumaczył, że za pięć, dziesięć lat Polska płacić będzie być może wielką cenę dlatego, że emisja CO2 będzie tak duża w naszych elektrowniach, że prąd może być droższy tylko i wyłącznie z tytułu emisji CO2. - Myślę, że odwrotu nie ma, a świat nie ucieknie od energetyki jądrowej, bo nie ma w tym momencie alternatywy innej - dodał Jan Bury.

Zdaniem wiceministra, referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce nie jest potrzebne. - Nasz kraj już stracił wobec innych państw dziesiątki lat, bo decyzja o zaniechaniu budowy takiej siłowni została przed laty zbyt pochopnie przyjęta - podkreślił.

d8u6vm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8u6vm3
d8u6vm3
Więcej tematów