Trwa ładowanie...
d15l5z7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dziennikarz

"Nie kneblujcie nam ust" - protest dziennikarzy


Redaktorzy naczelni: "Faktu" Grzegorz
Jankowski i "Super Expressu" Mariusz Ziomecki jako pierwsi weszli do ustawionej na skwerze przed Sejmem klatki, by
zaprotestować przeciw karze więzienia wymierzonej przez sąd w
Policach Andrzejowi Markowi, dziennikarzowi "Wieści polickich",
skazanemu za zniesławienie lokalnego urzędnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Bukowska i Katarzyna Nazarewicz w klatce
Grażyna Bukowska i Katarzyna Nazarewicz w klatce (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d15l5z7

Dziennikarze różnych mediów, którzy postanowili wziąć udział w proteście, nie zgadzają się na "kneblowanie ust dziennikarzom". Mówią, że nie chcą, by w Polsce karano dziennikarzy, "którzy mówią prawdę i demaskują aferzystów".

Na uwagę, że Andrzej Marek został wezwany do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności nie za to, iż zniesławił urzędnika (sąd wymierzył dziennikarzowi karę więzienia w zawieszeniu i nakazał przeprosić opisanego, a że Andrzej Marek tego nie uczynił musi stawić się w więzieniu - PAP) Jankowski i Ziomecki odpowiadali, że stają w obronie przede wszystkim wolności wypowiedzi.

d15l5z7

Podziel się opinią

Share

d15l5z7

d15l5z7
Więcej tematów