Trwa ładowanie...

"Nie idę ze święconką". Kobiety naprawdę się wkurzyły

Po naciskach biskupów, posłowie zagłosowali za całkowitym zakazem aborcji. I mimo że na razie mowa tylko o tych z komisji sprawiedliwości i praw człowieka, to kobiety zareagowały. Tysiące wzięły udział w tzw. "Czarnym Piątku". Teraz pojawiła się nowa propozycja.

Share
"Nie idę ze święconką". Kobiety naprawdę się wkurzyły
Źródło: WP.PL, Fot: Karolina Pietrzak
d2x0489

"Proponuję akcję 'Nie idę ze święconką', żeby od razu KK zobaczył zmiany" – napisała członkini grupy "Dziewuchy Dziewuchom" na Facebooku tuż po "Czarnym Piątku". To wystarczyło, żeby wywołać dyskusję. Komentarze pojawiają się jeden za drugim.

"Zamiast tego lepiej: nie daję na tacę, niech poczują Czarny Piątek. Kasa, tu ich zaboli", "Od 30 lat uskuteczniam tę akcję", "Proponuję akcję 'wychodzę z kościoła'" – to tylko kilka z wielu "za" akcją. Są też jej przeciwniczki. "W katolickiej Polsce (jeszcze może nas to nieźle obronić) kościół jest ważny. Ale trzeba zrobić tak, że był nie aż tak cholernie ważny i niech nie ma prawa mieszać się do polityki..." – stwierdziła jedna z komentujących. Inne dodały, że pójdą ze święconką.

Screen / Dziewuchy Dziewuchom, Facebook
Źródło: Screen / Dziewuchy Dziewuchom, Facebook

Autorka wpisu nie spodziewała się chyba aż takiej reakcji, bo znów zabrała głos. Podkreśliła, że to, co napisała nie jest przymusem, ale luźną propozycją. Potem dodała jeszcze: "To rodzaj wezwania do zgotowania jednorazowego zimnego prysznica. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to taka trochę akcja utopijna, aczkolwiek byłaby dotkliwa, gdyby została przeprowadzona z sukcesem".

Przypomnijmy, że to na wezwanie biskupów sejmowa komisja sprawiedliwości zajęła się projektem zakazu aborcji z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu. Po tym, jak posłowie go przegłosowali, kobiety wyszły na ulice w całym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x0489

Podziel się opinią

Share
d2x0489
d2x0489
Więcej tematów