Trwa ładowanie...
polska walcząca

Nie dla "Polski Walczącej" na kijach baseballowych

Sąd uznał, że sprzedaż kijów baseballowych z nadrukiem Polski Walczącej znieważa ten symbol narodowy. Takim wyrokiem skończył się rozprawa mieszkańca Szczecina, który przed rokiem sprzedawał "patriotyczne" artykuły.
Share
Nie dla "Polski Walczącej" na kijach baseballowych
Źródło: fenixcorporation.pl/skins.html, Fot: nn
d48xfeb

Ponadto w trakcie rozprawy okazało się, że kije były niewymiarowe i nie mogły być używane jako pałki do baseballa. Tym samym zakwalifikowano je jako broń białą. Mężczyzna, który sprzedawał te nietypowe artykuły sportowe, tłumaczył, że kije mogłyby zostać użyte jako broń do... obrony terytorium kraju przed najeźdźcami.

   PAP
Źródło: PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz

Sprawa sprzedaży kijów baseballowych z patriotycznymi motywami nagłośniona została rok temu, kiedy w sieci pojawił się sklep mający w swojej ofercie drewniane pałki, na których można było zobaczyć symbol Polski Walczącej, Pomnik Małego Powstańca, wątki związane z Powstaniem Warszawskim oraz sylwetki husarzy. Sklep zaznaczał, że realizuje każdy wzór, jaki zostanie przysłany przez klienta, prezentował jednak jedynie motywy patriotyczne.

Znak Polski Walczącej użyty przez szczecińską firmę na kijach baseballowych, jest zastrzeżony ustawą z sierpnia 2014 roku. Jednak samo nadużywanie tego symbolu nie jest karane - dopiero użycie w bójce takiej pałki z symbolami patriotycznymi może być traktowane jako przestępstwo, za co grozi kara pozbawianie wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

d48xfeb

Podziel się opinią

Share
d48xfeb
d48xfeb
Więcej tematów