Trwa ładowanie...

Nie chciał upiec tortu na ślub lesbijek, zapłacił 137 tys. dol.

• Właściciel cukierni zapłacił 137 tys. dolarów odszkodowania
• Mężczyznę ukarano, za odmowę przygotowania tortu weselnego
• "Ze względu na kwestie sumienia" nie chciał go upiec dla pary lesbijek

Nie chciał upiec tortu na ślub lesbijek, zapłacił 137 tys. dol.Źródło: Freeimages, fot: Aneta Blaszczyk
d3f4v5y
d3f4v5y

Właściciel cukierni w Portland, który 6 miesięcy temu odmówił przygotowania tortu weselnego na ślub pary homoseksualistek "ze względu na kwestie sumienia", zapłacił 137 tys. dolarów odszkodowania - poinformowało w poniedziałek Biuro Pracy i Przemysłu Oregonu.

Aaron Klein, właściciel zakładu cukierniczego "Sweet Cakes by Melissa", wpłacił już wcześniej 7 tys. dolarów tytułem pokrycia kosztów sądowych - zaznaczono w oświadczeniu.

Nazwisko Kleina trafiło na pierwsze strony amerykańskich gazet już dwa lata wcześniej, gdy odprawił z kwitkiem dwie panie, Laurel i Rachel Bowman-Cryer, pragnące zamówić w jego cukierni tort na swój ślub.

Chociaż Oregon jako 18. stan USA w 2013 roku zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci, prawo zakazujące dyskryminacji przedstawicieli społeczności LGBT w kwestiach zatrudnienia, zamieszkania i korzystania z usług obowiązuje w nim od 2007 roku.

W czerwcu 2013 roku amerykański Sąd Najwyższy orzekł, iż małżeństwom homoseksualnym mają przysługiwać takie same prawa, jak tradycyjnym uznając, że prawo, które określa małżeństwo jako związek wyłącznie kobiety i mężczyzny, jest niezgodne z konstytucją.

d3f4v5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4v5y
Więcej tematów