Trwa ładowanie...
d1r75i4

"Nie będziemy jeszcze zbroić libijskich powstańców"

USA nie podjęły jeszcze decyzji o dozbrojeniu libijskich powstańców. Poinformowała o tym we wtorek wieczorem w Londynie, po zakończeniu międzynarodowej konferencji w sprawie Libii, szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie będziemy jeszcze zbroić libijskich powstańców"
(AFP)
d1r75i4

- Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ, która ma na celu przede wszystkim ochronę ludności cywilnej w Libii, sprawę ewentualnego zaopatrywania powstańców w broń pozostawia otwartą - powiedziała Hillary Clinton.

Sekretarz stanu USA przyznała, że ma dość skromną wiedzę o libijskiej opozycji. - Nie wiemy zbyt wiele, a zwłaszcza nie wiemy tego, co najbardziej chcielibyśmy wiedzieć - powiedziała szefowa amerykańskiej dyplomacji.

O możliwości dozbrojenia libijskich powstańców wspomniała kilka godzina wcześniej ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Susan Rice. - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, lecz jej nie wykluczamy - powiedziała w programie telewizji ABC "Good Morning America".

Szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe oświadczył natomiast po zakończeniu londyńskiej konferencji, że Francja jest gotowa rozmawiać z partnerami o dostarczaniu broni libijskiej opozycji.

d1r75i4

Podziel się opinią

Share

d1r75i4

d1r75i4
Więcej tematów