Trwa ładowanie...
ycipk-1zaz5o

"Nie będziemy jeszcze zbroić libijskich powstańców"

USA nie podjęły jeszcze decyzji o dozbrojeniu libijskich powstańców. Poinformowała o tym we wtorek wieczorem w Londynie, po zakończeniu międzynarodowej konferencji w sprawie Libii, szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie będziemy jeszcze zbroić libijskich powstańców"
(AFP)
ycipk-1zaz5o

- Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ, która ma na celu przede wszystkim ochronę ludności cywilnej w Libii, sprawę ewentualnego zaopatrywania powstańców w broń pozostawia otwartą - powiedziała Hillary Clinton.

Sekretarz stanu USA przyznała, że ma dość skromną wiedzę o libijskiej opozycji. - Nie wiemy zbyt wiele, a zwłaszcza nie wiemy tego, co najbardziej chcielibyśmy wiedzieć - powiedziała szefowa amerykańskiej dyplomacji.

O możliwości dozbrojenia libijskich powstańców wspomniała kilka godzina wcześniej ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Susan Rice. - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, lecz jej nie wykluczamy - powiedziała w programie telewizji ABC "Good Morning America".

ycipk-1zaz5o

Szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe oświadczył natomiast po zakończeniu londyńskiej konferencji, że Francja jest gotowa rozmawiać z partnerami o dostarczaniu broni libijskiej opozycji.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zaz5o

ycipk-1zaz5o
ycipk-1zaz5o
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów