Trwa ładowanie...
d34ebj1

Nie będzie dochodzenia ws. zniesławienia kandydata

Olsztyńska prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie rzekomego zniesławienia byłego prezydenta Olsztyna - odwołanego w wyniku tzw. seksafery w ratuszu - Czesława Małkowskiego. Doniesienie w tej sprawie złożył sam zainteresowany.

Share
d34ebj1

Jak poinformował Jarosław Krzysztoń, szef prokuratury rejonowej Olsztyn-Północ, w publikacjach zgłoszonych przez Małkowskiego, nie dopatrzono się znamion czynu zabronionego. Prokuratura uznała, że brak jest interesu społecznego w objęciu tej sprawy ściganiem z urzędu. Decyzja nie jest prawomocna.

Doniesienie o rzekomym przestępstwie Małkowski złożył pod koniec listopada. Jak twierdził, został pomówiony i poniżony w publikacjach olsztyńskiego miesięcznika "Debata". W jego ocenie groziło to "utratą zaufania społecznego", potrzebnego do kandydowania na stanowisko prezydenta Olsztyna.

Poszło o dwa listy otwarte, które ukazały się przed II turą wyborów samorządowych. Pod jednym podpisało się stowarzyszenie "Święta Warmia", pod drugim - "kobieta, która walczy o swoją godność". Obie publikacje zawierały szereg zarzutów związanych z tzw. seksaferą oraz apel do Czesława Małkowskiego o rezygnację z udziału w życiu publicznym.

d34ebj1

Przeciwko Małkowskiemu od blisko trzech lat toczy się prokuratorskie śledztwo. Jest on podejrzany o molestowanie urzędniczek i zgwałcenie jednej z nich.

Małkowski twierdzi, że jest niewinny. I dlatego - jak deklarował - wystartował ponownie w wyborach na prezydenta Olsztyna. Dostał najwięcej głosów w I turze - zagłosowało na niego 38,66% olsztynian. W drugiej turze przegrał z ubiegającym się o reelekcję Piotrem Grzymowiczem, który otrzymał 53,28% głosów.

d34ebj1

Podziel się opinią

Share
d34ebj1
d34ebj1
Więcej tematów