Trwa ładowanie...
d3lcww7
20-03-2008 18:05

NFZ: szpital wojewódzki w Radomiu otrzyma 1,5 mln zł

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
otrzyma ok. 1,5 mln zł z NFZ z tytułu niezapłaconych rachunków za
tzw. nadwykonania - poinformował rzecznik mazowieckiego oddziału
NFZ Jerzy Serafin.

d3lcww7
d3lcww7

Sprawę wypłaty pieniędzy negocjowała z dyrektorem mazowieckiego oddziału NFZ Markiem Wójtowiczem dyrektor naczelna radomskiego szpitala Luiza Staszewska.

Pani dyrektor przyjechała do mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i rozmawiała o przekazaniu kolejnej sumy pieniędzy za wykonane świadczenia - powiedział Serafin na konferencji prasowej w Warszawie.

To jest to co się szpitalowi należało i to, co niewątpliwie, w ciągu najbliższych dni, trafiłoby do tego szpitala bez tego całego zamieszania. Jest to suma rzędu około 1,5 mln złotych i te pieniądze wpłyną, natomiast to, czy one zmienią w znaczący sposób sytuację finansową szpitala - w to należy wątpić - mówił Serafin.

Rzecznik zastrzegł, że pieniądze te nie są przeznaczone na podwyżki dla lekarzy, ani dla pielęgniarek.

d3lcww7

Negocjacje jednak na tym się nie skończą - dodał. W czasie rozmów pani dyrektor rozszerzyła swoje postulaty o nadwykonania jeszcze za lata 2002-2005, za czasów Kas Chorych, ponieważ jesteśmy ich finansowymi spadkobiercami. Ale to są bardzo duże sumy, które w ogóle nie wchodzą w grę, nie są możliwe do zapłacenia - powiedział przed konferencją Serafin.

Dodał, że chodzi o kwoty rzędu kilku milionów złotych. Możemy rozmawiać o pieniądzach, które mamy, a nie możemy obiecywać pieniędzy, których nie mamy - podkreślił.

Trzeba też podkreślić, że decyzje o nadwykonaniach podejmowane są zawsze na ryzyko szpitala- zaznaczył Serafin.

Zapewnił, że sytuacja kryzysowa, która wynikła w szpitalu w Radomiu, nie ma wpływu na decyzje o przekazaniu pieniędzy za nadwykonania - świadczenia medyczne wykonane ponad zakontraktowane limity.

d3lcww7

One i tak by tam trafiły - powiedział. Serafin dodał, że fizycznie pieniądze na koncie szpitala znajdą się za kilka dni.

W radomskim szpitalu ewakuowano w środę pacjentów z dwóch oddziałów. Tamtejsi lekarze nie zgadzają się na podpisanie klauzuli opt-out, czyli zgody na pracę ponad 48 godzin tygodniowo. Ponieważ wypracowali już trzymiesięczną normę, nie muszą przychodzić do pracy do końca marca. W szpitalu z dnia na dzień ubywa lekarzy.

Po południu poinformowano, że wojewoda Jacek Kozłowski zdecydował o wykreśleniu oddziałów: chirurgicznego i onkologicznego z rejestru ZOZ-ów.

Wcześniej Staszewska podkreślała, że w związku z zaprzestaniem działalności tych oddziałów wojewoda musi wykreślić je z rejestru, a co za tym idzie, zerwany zostanie kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli oddziały przestaną działać, lekarze przestaną być pracownikami szpitala -dodała.

d3lcww7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lcww7
Więcej tematów