Trwa ładowanie...
d44tbm0

NEWS WP: Rząd wycofuje się z dostawy 280 aut, decyzję podjął premier

Jak ustaliła Wirtualna Polska, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wycofaniu się z dostawy 280 aut, które miały trafić do ministerstw i niektórych urzędów. Przetarg został unieważniony. Jak mówi nam osoba znająca kulisy sprawy, wszystkie środki mają być teraz przeznaczone na walkę z koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd nie kupi jednak 280 limuzyn
Rząd nie kupi jednak 280 limuzyn (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
d44tbm0

Informacja o unieważnieniu postępowania ukazała się w poniedziałek wieczorem na stronach Centrum Obsługi Administracji Rządowej, które przeprowadzało przetarg. Jak czytamy w uzasadnieniu, "wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć".

    zamowienia.gov.pl
(zamowienia.gov.pl, Fot: zamowienia.gov.pl)

Jak udało nam się ustalić, decyzję podjął osobiście premier Mateusz Morawiecki. To on kazał swoim współpracownikom odwołać przetarg. - Zakazał podobnych przetargów w KPRM, ministerstwach, urzędach i rządowych agencjach. Wszystkie środki mają być teraz przeznaczone na walkę z koronawirusem i na bezpieczeństwo zdrowotne Polaków - mówi nam osoba znająca kulisy sprawy.

d44tbm0

Zobacz też: Trudna sytuacja szpitali przez koronawirusa. Łukasz Szumowski reaguje

Przetarg na dostawę 280 limuzyn rządowych został ogłoszony w połowie lutego. Jak ujawnił "Fakt", auta miały trafić do ministerstw m.in. finansów, aktywów państwowych, zdrowia, spraw wewnętrznych i niektórych urzędów jak Komisja Nadzoru Finansowego.

Przypomnijmy, że 210 limuzyn miało być kupionych. Kolejne 70 samochodów wypożyczonych.

Z ustaleń WP wynika, że decyzję o unieważnieniu przetargu Kancelaria Premiera uzgadniała z przedstawicielami Unii Europejskiej. Przetarg był bowiem współfinansowany ze środków UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44tbm0

Podziel się opinią

Share
d44tbm0
d44tbm0
Więcej tematów