Trwa ładowanie...
d36b44h
csw
28-09-2001 19:32

NET.ART w Centrum Sztuki Współczesnej

W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się w dniach 29 - 30 września, w ramach obchodów 10-lecia Internetu w Polsce, trzecia część programu "NET.ART".

d36b44h
d36b44h

Podczas spotkań zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w sztuce powstającej w sieci i wykorzystującej jej specyfikę: nieograniczony dostęp i interaktywny charakter. Swój udział w przedsięwzięciu zapowiedzieli najpopularniejsi przedstawiciele net.artu i teoretyków sztuki Internetu. Wszystkie wystąpienia będą w języku angielskim z tłumaczeniem skrótów na piśmie.

W sobotę o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Ericem Kluitenbergem zatytułowane "Deconstructing the Sublime. Transfiguration of the Avant-Garde" (Dekonstruując wzniosłe piękno. Przeobrażenie awangardy). Dwie godziny później swoje prace zaprezentuje gdański artysta Piotr Wyrzykowski.

Z kolei w niedzielę odbędzie się prezentacja polskich projektów artystycznych powstających w obrębie domeny art.pl. Pokazane zostaną projekty m.in. Zuzanny Janin oraz Barbary Konopki.

Eric Kluitenberg jest pisarzem i kuratorem, zajmującym się szeroko pojętą kulturą i technolgią. Pracuje w amsterdamskim Centre for Culture and Politics i prowadzi wykłady z zakresu kultury i nowych mediów na tamtejszym Uniwersytecie. Publikuje i wykłada w całej niemal Europie, zajmując się szczególnie kwestiami kultury, nowych mediów i polityki kulturowej.

d36b44h

Piotr Wyrzykowski jest jednym z najbardziej interesujących polskich twórców pracujących w tzw. nowych mediach (wideo, komputery, Internet) wykorzystującym je do działań para-politycznych utrzymanych w estetyce minionej epoki. Jest założycielem formacji "ziemia mindel-wurm" oraz "venom underground". Współpracował z galeriami "wyspa", "C 14", "CUKT", "otwarte atelier". Artysta, który znany jest także ze swoich licznych performances, generalnie interesuje się tym, jak najnowsze technologie wpływają na postrzeganie obecności ciała ludzkiego. Temu problemowi poświęcona była zrealizowana w 1998 r. praca "There is No Body" - wirtualna postać istniejąca w cyberprzestrzeni, którą widz może dowolnie deformować i kształtować.

Na wszystkie wykłady NET.ART wstęp jest wolny. (mk)

d36b44h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36b44h
Więcej tematów