ycipk-40g6wx

Neonaziści z Polski sądzeni za terroryzm. Chcieli śmierci księcia Harry'ego

Michał Sz. przyznał się przed sądem w Londynie do podżeganie do zabicia księcia Harry'ego. 19-latek z Polski działał z kolegą, Oskarem D.-K.. Byli członkami neonazistowskiej Sonnenkrieg Division.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Harry i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan Markle (PAP, Fot: Jonathan Brady)
ycipk-40g6wx

Michał Sz. przyznał się do zarzutów zachęcania do dokonania aktu terroru i posiadania dokumentów przydatnych do przeprowadzenia zamachu - podaje Polskie Radio. Polak mieszka w Leeds, ale jego proces odbywa się w brytyjskiej stolicy.

Wcześniej do winy przyznał się jego kolega - także 19-letni Polak. Wyrok w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie w połowie czerwca.

Brytyjskie służby zarzucają mężczyznom przygotowywanie materiałów propagandowych, które zachęcały do zabicia księcia Harry'ego. Neonaziści uznali go za "zdrajcę rasy" za związek z Meghan Markle.

ycipk-40g6wx

Plany budowy bomby

Michał Sz. miał też nawoływać do zabójstw dzieci i kobiet. W jego mieszkaniu znaleziono plany budowy ładunków wybuchowych i podręczniki organizacji islamistycznych.

Obu Polaków zatrzymano jesienią 2018 r. Jak informuje BBC News, 19-latkowie należeli do organizacji Sonnenkrieg Division, która odwołuje się do Adolfa Hitlera czy przywódcy sekty Charlesa Mansona. Organizacja wychwalała również norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika.

ycipk-40g6wx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kłótnia między Mazurek i Pawłowicz. Michał Dworczyk zabiera głos

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40g6wx

ycipk-40g6wx
ycipk-40g6wx