Trwa ładowanie...
dht270f
naszemiasto.pl

Nazywa się Dżesika, ma 16 lat i... jest najmłodszą beneficjentką programu "Rodzina 500+"

• 16-letnia Dżesika z Boniewa jest najmłodszą w województwie beneficjentką programu "Rodzina 500+" • Jej matka Katarzyna pobiera także zasiłek na pięcioro innych dzieci • Dżesika jest szóstym dzieckiem, jednak matka zdecydowała się nie pobierać za nią pieniędzy. Dżesika z Boniewa, w swoją pierwszą ciąże zaszła, gdy miała 13 lat, w drugą nieco ponad rok później. Je maluchy urodziły się w 2014 i 2015 roku, a ojcem jest Daniel W., który został skazany za uprawianie seksu z nieletnią i otrzymał karę w zawieszeniu. Gdy Dżesika złożyła wniosek do programu "Rodzina 500+" stała się najmłodszą jego beneficjentką w województwie kujawsko-pomorskim.
Share
Nazywa się Dżesika, ma 16 lat i... jest najmłodszą beneficjentką programu "Rodzina 500+"
Źródło: PAP
dht270f

Matka Dżesiki, Katarzyna, także złożyła wniosek na piątkę swoich innych dzieci. Pobiera więc łącznie 2500 złotych. Nie zdecydowała się jednak pobierać pieniędzy za samą Dżesikę. Prawnie, sama 16-latka nie jest jeszcze uprawniona do pobierania zasiłku, więc pieniądze trafiają do konkubenta matki Dżesiki, który jest jednocześnie prawnym opiekunem dwójki maluchów.

W województwie kujawsko-pomorskim to nie jedyny rekord, który robi wrażenie. Gmina Bobrowo wypłaciła już 4 tysiące zł rodzinie, w której jest 12 dzieci. Świadczenie należało się jednak „tylko” na ośmioro z nich, bo najstarsza trójka skończyła już 18 lat.

dht270f

Podziel się opinią

Share
dht270f
dht270f
Więcej tematów