WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Nazistowska Polska" w czołowym amerykańskim dzienniku

"Nazi Poland" (Nazistowska Polska) - takiego określenia użył w piątek czołowy amerykański dziennik "Los Angeles Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Słowa te znalazły się w internetowym wydaniu wychodzącej w Kalifornii gazety, w recenzji sztuki teatralnej "More Lies About Jerzy" (Więcej kłamstw o Jerzym) autorstwa Davey'a Holmesa. Opowiada ona o znanym pisarzu Jerzym Kosińskim, zmarłym w 1991 r. w Nowym Jorku imigrancie z Polski. Sztukę wystawił teatr Hayworth w Los Angeles.

- Jerzy Kosiński wzbudził kontrowersje swoją powieścią "Malowany Ptak", którą chytrze promował jako autobiograficzną relację ze swego dzieciństwa w Nazistowskiej Polsce - napisała recenzentka F. Kathleen Foley.

Tekst spotkał się z krytycznymi reakcjami czytelników, którzy wytknęli autorce nieuctwo. - Z powrotem do college'u, proszę pani! - napisał jeden z internautów.

WP

Działacz Kongresu Polonii Amerykańskiej w Waszyngtonie Tadeusz Mirecki wezwał Polaków w USA do wysyłania protestów do redakcji gazety.

Polub WP Wiadomości
WP
WP