Trwa ładowanie...
d47pmug
d47pmug

Naukowcy zbadali upodobania pań i panów

Starsi mężczyźni wolą młodsze partnerki, kobiety szukają starszych mężczyzn z pozycją i pełnym portfelem. Stereotypy? Nie - to fakt potwierdzony naukowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d47pmug

Wnioski takie płyną z badań szwedzkich uczonych, którzy przeanalizowali treść 400 ogłoszeń w kolumnach towarzyskich tamtejszych gazet i w portalach matrymonialnych.

Zgodnie z przewidywaniami wszyscy mężczyźni (przynajmniej spośród tych, którzy podali swój wiek) prawie wszyscy szukali wyłącznie młodszych partnerek. Starszej kobiety poszukiwało tylko trzech z 97 samotnych panów.

Z kolei wśród kobiet młodsze kobiety (w wieku od 20 do 39 lat) szukały dla siebie starszego partnera. Natomiast panie po 60 wolałyby już bliższą znajomość z mężczyzną od siebie młodszym.

d47pmug

Okazało się też, że kobiety rzeczywiście poszukują partnerów o stabilnej pozycji materialnej i wysokim statusie społecznym. Panowie są tego świadomi i odpowiadają w swych ogłoszeniach na ten "popyt", umieszczając tam sformułowania takie jak "z dużym domem" lub "niezależny materialnie".

Natomiast w kwestii urody nie tylko panowie ale i panie okazały się mieć niemal równie wysokie wymagania. Wszyscy szukają osób wysportowanych, pięknych, przystojnych, szczupłych i wysokich. I tak też opisują w swych anonsach samych siebie.

d47pmug

Podziel się opinią

Share
d47pmug
d47pmug
Więcej tematów