Trwa ładowanie...
d4b369u
24-11-2008 15:39

Naukowcy: internet szkołą życia dla nastolatków

Przeglądanie stron www, udział w grach
internetowych i udzielanie się na forach w sieci służy rozwojowi
młodzieży - wynika z badań przeprowadzonych w USA na grupie ponad
800 nastolatków i ich rodziców. Badania trwały trzy lata i przyniosły wyniki przeczące obiegowej opinii, że nastolatki marnują czas na bezproduktywną aktywność w
internecie.

d4b369u
d4b369u

- Zdobywają wiedzę o nowych technologiach i uczą się rozumieć współczesny świat. W praktyce uczą się jak komunikować się przez internet, tworzyć publiczny wizerunek, budować strony www, zamieszczać linki itp. 10 lat temu te umiejętności były uważane za bardzo zaawansowane. Dziś młodzi ludzie uważają, że każdy je posiada - uważa autorka raportu dr Mimi Ito.

Jej zdaniem, tzw. portale społecznościowe takie jak MySpace czy Facebook zastępują popularne do niedawna miejsca towarzyskich spotkań młodzieży: parki, centra handlowe, ulice miast.

Przy czym, młodym ludziom o specyficznych pasjach i zainteresowaniach łatwiej jest, dzięki internetowi, pogłębić swoją wiedzę i nawiązać kontakty z innymi pasjonatami. Ito jako przykład podała swoje badania nad zachowaniem w sieci fanów japońskich filmów animowanych.

- Niektóre z tych dzieci angażowały się w produkcję filmów, uczestniczyły w specjalistycznych forach i grupach dyskusyjnych. Uczyły się przy tym trochę japońskiego, zdobywały też niemal profesjonalną wiedzą o animacji komputerowej, obróbce filmów, programowaniu itp. - mówi Ito.

W raporcie podkreślono też, że rodzice powinni także nauczyć się sprawnej obsługi internetu, bo tylko w ten sposób mogą uchronić swoje dzieci przed różnymi zagrożeniami.

d4b369u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b369u
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj