Trwa ładowanie...

Nauczycielka skazana za uprowadzenie i seks z uczniem

35-letnia kobieta została skazana za uprowadzenie i seks z 14-letnim uczniem. Była wówczas nauczycielką w szkole podstawowej. Dobrowolnie poddała się karze.
Share
Nauczycielka uprawiała seks z 14-letnim uczniem
Nauczycielka uprawiała seks z 14-letnim uczniemŹródło: East News
d3i5dyp

Była nauczycielka jednej ze szkół podstawowych w gminie Zbójna w woj. podlaskim została oskarżona o uprowadzenie - wbrew woli jego rodziców - i kilkukrotne obcowanie płciowe z 14-latkiem. Sąd Okręgowy w Łomży skazał ją w poniedziałek na pół roku więzienia i pół roku prac społecznych.

Ponadto kobieta ma zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów do nieletniego i kontaktowania się z nim w jakikolwiek sposób przez 3 lata. Sąd orzekł także, że przez 7 lat nie może wykonywać zawodu nauczyciela. Ponadto ma zapłacić nastolatkowi 15 tys. zł tytułem nawiązki.

Kobieta poddała się dobrowolnie karze. Wyrok nie jest prawomocny.

d3i5dyp

Podstawą śledztwa łomżyńskiej prokuratury rejonowej było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, najprawdopodobniej złożyli je rodzice nastolatka. Aktem oskarżenia zakończyło się ono jesienią ub. roku.

"Oskarżonej zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim" - podawała wtedy prokuratura w komunikacie. Nie było informacji, kiedy miał dojść do tych przestępstw. Prokuratura przyznała jedynie, że w tym czasie kobieta zatrudniona była jako nauczyciel w szkole podstawowej w miejscowości Kuzie (gmina Zbójna). Obecnie już tam nie pracuje.

Wobec kobiety był czasowo stosowany tymczasowy areszt. Według informacji PAP ze źródeł sądowych, powodem miało być niestosowanie się kobiety do zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i5dyp

Podziel się opinią

Share
d3i5dyp
d3i5dyp
Więcej tematów