Trwa ładowanie...
30-12-2015 14:55

Nauczycielka oskarżona o znęcanie się nad dziećmi ze szkoły w Szczodrem

• Jest akt oskarżenia ws. 29-letniej nauczycielki z Dolnego Śląska
• Śledczy: znęcała się psychicznie i fizycznie nad dziećmi
• "Szarpała dzieci za uszy, zaklejała im usta taśmą oraz zastraszała"
• Kobieta nie przyznała się do postawionych zarzutów
• Nauczycielce grozi kara do 5 lat więzienia

d2gt57f
d2gt57f

O psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi w szkole podstawowej w Szczodrem (Dolnośląskie) oskarżyła prokuratura 29-letnią nauczycielkę. Zdaniem śledczych kobieta miała m.in. szarpać dzieci za uszy, zaklejać im usta taśmą oraz zastraszać.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Oleśnicy.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia miało dochodzić od września 2014 r. do marca 2015 r. Według prokuratury nauczycielka zatrudniona w szkole podstawowej w Szczodrem znęcała się psychicznie i fizycznie nad sześcioletnimi uczniami. - Oskarżona kazała trzymać dzieciom ręce w górze, przywiązywała je do krzeseł i zaklejała taśmą usta. Biła je również po rękach linijką oraz szarpała za uszy i ręce - powiedziała Klaus.

Nauczycielka nie przyznała się do postawionych zarzutów. - Przyznała jednak, że przywiązała dzieci do krzeseł, ale stwierdziła, że robiła to delikatnie, by wprowadzić dyscyplinę. Powiedziała również, że zaklejała dzieciom usta taśmą, czego bardzo żałuje - powiedziała prokurator.

d2gt57f

Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia. W trakcie postępowania prokuratorskiego wobec nauczycielki zastosowano kilka środków zapobiegawczych - m.in. dozór policji, zakaz kontaktu z poszkodowanymi dziećmi i ich rodzicami, przebywania na terenie szkoły oraz wykonywania zawodu.

Sprawa nauczycielki ze szkoły podstawowej w Szczodrem wyszła na jaw, gdy w mediach pojawiło się dokonane przez matkę jednego ucznia nagranie z lekcji. Matka powiadomiła również kuratorium. Z ujawnionego w mediach nagrania i wypowiedzi rodzica wynikało, że nauczycielka m.in. karała sześcioletnich uczniów zaklejaniem ust taśmą. Rodzic dyktafonem ukrytym w plecaku dziecka dokonał kilkugodzinnego nagrania.

Po nagłośnieniu sprawy kuratorium oświaty przeprowadziło kontrolę w szkole, a samorząd gminny prowadzący tę placówkę zawiesił nauczycielkę w obowiązkach.

d2gt57f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gt57f
Więcej tematów