Trwa ładowanie...
d1qn5g8

Nauczyciel szkoły żydowskiej zraniony nożem w Marsylii

Nauczyciel historii z żydowskiej szkoły w Marsylii na południu Francji został w środę ranny od ciosów nożem zadanych przez trzech mężczyzn twierdzących, że są zwolennikami Państwa Islamskiego - podała policja. Życiu rannego nic nie zagraża.
Share
Policyjna kontrola na granicy niemiecko-francuskiej po zamachach w Paryżu.
Policyjna kontrola na granicy niemiecko-francuskiej po zamachach w Paryżu.Źródło: PAP/EPA, Fot: PATRICK SEEGER
d1qn5g8

Prefekt policji w Marsylii podał, że do schwytania sprawców skierowano znaczne siły policji.

Podano też, że napastnicy wznosili antysemickie okrzyki.

Po serii piątkowych zamachów w Paryżu w całej Francji obowiązuje stan wyjątkowy; wprowadzono na ulicach zaostrzone środki bezpieczeństwa przy wsparciu dodatkowych sił policji i wojska.

d1qn5g8

Władze Francji podają, że w ostatnim czasie odnotowano o 30 proc. więcej telefonów na specjalny numer alarmowy służb bezpieczeństwa.

Francuski prezydent zapowiedział, że po ostatnich wydarzeniach jego kraj zwiększy intensywność nalotów przeciwko dżihadystom w Syrii. Do tego będzie jednak potrzebna międzynarodowa koalicja. Dlatego w najbliższych dniach ma spotkać się z prezydentami Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Chce też, by Unia Europejska zgodziła się do końca roku w sprawie rejestru nazwisk pasażerów samolotów. Apeluje też o efektywną kontrolę zewnętrznych granic Unii. Inaczej grozi nam powrót do systemu przejść granicznych i dekonstrukcja Unii Europejskiej - powiedział.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do tej pory udało się zidentyfikować ciała 117 ofiar.

d1qn5g8

Podziel się opinią

Share
d1qn5g8
d1qn5g8
Więcej tematów