Trwa ładowanie...
d48lqsu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nauczyciel szkoły żydowskiej zraniony nożem w Marsylii

Nauczyciel historii z żydowskiej szkoły w Marsylii na południu Francji został w środę ranny od ciosów nożem zadanych przez trzech mężczyzn twierdzących, że są zwolennikami Państwa Islamskiego - podała policja. Życiu rannego nic nie zagraża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjna kontrola na granicy niemiecko-francuskiej po zamachach w Paryżu.
Policyjna kontrola na granicy niemiecko-francuskiej po zamachach w Paryżu. (PAP/EPA, Fot: PATRICK SEEGER)
d48lqsu

Prefekt policji w Marsylii podał, że do schwytania sprawców skierowano znaczne siły policji.

Podano też, że napastnicy wznosili antysemickie okrzyki.

Po serii piątkowych zamachów w Paryżu w całej Francji obowiązuje stan wyjątkowy; wprowadzono na ulicach zaostrzone środki bezpieczeństwa przy wsparciu dodatkowych sił policji i wojska.

d48lqsu

Władze Francji podają, że w ostatnim czasie odnotowano o 30 proc. więcej telefonów na specjalny numer alarmowy służb bezpieczeństwa.

Francuski prezydent zapowiedział, że po ostatnich wydarzeniach jego kraj zwiększy intensywność nalotów przeciwko dżihadystom w Syrii. Do tego będzie jednak potrzebna międzynarodowa koalicja. Dlatego w najbliższych dniach ma spotkać się z prezydentami Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Chce też, by Unia Europejska zgodziła się do końca roku w sprawie rejestru nazwisk pasażerów samolotów. Apeluje też o efektywną kontrolę zewnętrznych granic Unii. Inaczej grozi nam powrót do systemu przejść granicznych i dekonstrukcja Unii Europejskiej - powiedział.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do tej pory udało się zidentyfikować ciała 117 ofiar.

d48lqsu

Podziel się opinią

Share

d48lqsu

d48lqsu
Więcej tematów