Trwa ładowanie...
dsj1yaz
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

NATO zaniepokojone działaniami Rosji w Syrii. Prasa: Moskwa pokazała swoje możliwości

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz stoi w obliczu "konfliktu, niestabilności i braku bezpieczeństwa" z wielu rożnych kierunków, włączając "niepokojącą eskalację rosyjskiej działalności wojskowej" w Syrii. Tymczasem rosyjska prasa informuje o wczorajszym ataku na pozycje Państwa Islamskiego, pisząc, że "Moskwa pokazała światu część swoich możliwości wojskowych". Jedna z gazet pisze też o rychłym końcu Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie udostępnione przez rosyjską armię przedstawia pocisk wystrzeliwany z okrętu Floty Kaspijskiej
Zdjęcie udostępnione przez rosyjską armię przedstawia pocisk wystrzeliwany z okrętu Floty Kaspijskiej (PAP/EPA, Fot: Russian Defence Ministry Press)
dsj1yaz

- Przeanalizujemy ostatnie wydarzenia i ich konsekwencje dla bezpieczeństwa Sojuszu - powiedział Stoltenberg przed spotkaniem ministrów obrony NATO w Brukseli.

Zapewnił, że NATO "jest gotowe i zdolne do obrony wszystkich swoich sojuszników, w tym Turcji, przed wszelkimi zagrożeniami". - NATO już odpowiedziało, podnosząc swój potencjał, zdolności i gotowość do rozmieszczenia sił, w tym na południu, również w Turcji - dodał Stoltenberg odnotowując, że operacje rosyjskiego lotnictwa i marynarki wojennej są "powodem do zaniepokojenia".

W środę interwencja Rosji w Syrii weszła w nową fazę wraz z rozpoczęciem ofensywy lądowej wojsk wiernych reżimowi prezydenta Baszara el-Asada wspieranych przez rosyjskie lotnictwo i marynarkę wojenną.

dsj1yaz

Rosyjska prasa: pokazaliśmy część swoich możliwości

Tymczasem rosyjska prasa, informując o wczorajszym ataku na pozycje Państwa Islamskiego, pisze, że "Moskwa pokazała światu część swoich możliwości wojskowych". Dziennikarze podkreślają, że Rosja wystrzeliła rakiety na odległość 1500 kilometrów, które precyzyjnie trafiły w cel.

"Rossijskaja Gazieta" pod tajemniczym tytułem "Przejęli kontrolę" opisuje operację ostrzelania terrorystów rakietami "Kalina" zaznaczając, że miało ono spektakularny wymiar. Rosyjskie wojska wystrzeliły z czterech okrętów zacumowanych na Morzu Kaspijskim 26 rakiet, które przeleciały ponad 1500 kilometrów i zniszczyły pozycje dżihadystów.

Dziennik zwraca uwagę, że żołnierzy za tę operację osobiście pochwalił prezydent Władimir Putin. Wystrzelenie rakiet Kalina zdaniem komentatorów wyprowadziło syryjską operację na nowy poziom. Dało sygnał terrorystom, że Rosja jest gotowa użyć przeciwko nim każdej broni, ale było też przesłaniem dla Zachodu, gdyby ten nie wierzył w możliwości rosyjskiej armii.

dsj1yaz

"Moskiewski Komsomolec" przekonuje, że Stany Zjednoczone nie są skore do współpracy z Rosją, ale za to patrzą na ręce rosyjskiej armii. Natomiast "Kommiersant" sugeruje, iż NATO jest zaniepokojone działaniami Moskwy w Syrii i dlatego o tej operacji będą rozmawiać ministrowie obrony państw członkowskich.

Z kolei "Niezawisimaja Gazieta" twierdzi, że dojdzie do rychłego rozpadu terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie. Według niej, zmasowany atak na lądzie, z powietrza i morza, a także w internecie zaskoczył dżihadystów i wywołał panikę w ich szeregach.

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów